Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Késtem a következő levéllel....

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Késtem a következő levéllel. Van esély arra hogy védve maradtam?

Figyelt kérdés
Rendszertelen volt a menstruációm, kaptam rá Minerva fogamzásgátlót. A 3. levél utáni 1 hét az ünnepek alatt telt le, és mivel figyelmetlen voltam, nem váltottam ki újabb dobozt. így a 8. nap helyett a 11.-en kezdtem el szedni a következő levelet. Így mennyi idő után nyújt védelmet? Egyáltalán nyújt, hogy nem a menstruációhoz kötötten "kezdtem el"?
2014. jan. 7. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben megkérdezném a nőgyógyászt, ő tud biztosat mondani, hogy mennyi ideig alkalmazzatok kiegészítő védekezést (mert arra biztos szükség van, így nem véd ugyanúgy a tabletta).
2014. jan. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
olvasd el a betegtájokaztót, ha jól értelmezed a megkapod válaszod!
2014. jan. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tehát: így a 7 napos szünet alatt nem voltál védett, ezt tudnod kell!


Ezen felül pedig benne van a betegtájékoztatóban, úgy kezeld, mintha most kezdenéd elölről szedni:


"Ezt követően a hét napjainak sorrendjében haladva szedje a Minerva tablettát. A ciklus 2.-5. napján is elkezdheti a Minerva tabletta szedését, ebben az esetben azonban (az első csomag esetében) 7 napon keresztül kiegészítő (barrier-elvű) fogamzásgátló módszereket is fogamzásgátlást alkalmaznia."

2014. jan. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Orvossal sajnos lehetlen volt beszélnem mert kissé lekezelő volt és nem volt beszédes kedvében. Egyébként a 7 napos szünetben is véd a tabletta.
2014. jan. 7. 12:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, véd a 7 napos szünetben is, HA ÚGY SZEDED, AHOGY ELŐ VAN ÍRVA.
2014. jan. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok:


A 7 napos szünetben azért véd, mert ha azalatt vagytok együtt, és időben folytatod a következő levéllel, továbbra is leállítja a peteérést.


De ha nem folytatod időben, akkor beindul a valódi ciklus, de nem 0-ról, mivel előtte csak megvonásos vérzésed volt, így bármikor lehet peteérésed. Ezért kell még egy hétig máshogy védekezni, mert a spermiumok addig életképesek lehetnek. Ezt követően a peteérésedet a továbbiakban megint leállítja... de ha ezalatt volt már ovulációd, akkor cseszheted!

2014. jan. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez volt ebben a hónapban.Én 2 napot késtem az újabb levéllel,a patikában meg kérdeztem és a gyógyszerész azt mondta hogy 1 hétig kiegészítő védekezés kell,meg amennyivel később kezdtem szedni (én esetemben 2 nap) annyival később fog megjönni a megvonásos vérzés. :)
2014. jan. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7-es válaszoló: Én is egy patikust kérdeztem és ugyanezt mondta :)
2014. jan. 7. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!