Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Vajon teherbe eshetek?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon teherbe eshetek?

Figyelt kérdés
szedem a fogamzásgátló tablettát most a második hónapja és 31-én vettem be a 21-et és 1-én, 2-án szeretkeztem a párommal és belém élvezett. lehet probléma? vegyek be 72 órás tablettát?
2014. jan. 3. 08:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Olvasd már el a betegtájékoztatót, abban világosan le van írva, hogy mikor véd.


A hormontabellták meg nem játékszerek, csak szabályosan szabad használni.

2014. jan. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
normálisan szedtem mindig időben
2014. jan. 3. 08:33
 3/10 anonim ***** válasza:

Normális szedésnél, ha közben nem volt hasmenés, hányás, betegség, más gyógyszer stb, akkor mehet a szex.

Erre van kitalálva a tabletta.

2014. jan. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Alapvető dolgokat azért tisztázzunk!

A fogamzásgátló arra való, hogy meggátolja a terhességet, amennyiben beleélveznek a nőbe! Tehát, aki fogamzásgátlót szed, az így védekezik. Tehát ott megtörténik a beleélvezés. Természetesen a betegtájékoztató nem dísznek van a dobozban, el kell olvasni a pontos szedését, hogy hogyan kell szedni, mikortól alakul ki a védelem és mik azok a dolgok, amikre figyelni kell, amikor is csökkenhet a gyógyszer hatása. És ha minden rendben van, akkor nem kell terhesség miatt aggódni!

A másik meg, hogy nagyon el vagy tévedve kérdező, ugyanis a fogamzásgátló és az esemény utáni tabletta kizárja egymást!!! Aki fogamzásgátlót szed, annak nem írják ki az esemény utánit, ugyanis hormonra ráfejelsz egy még nagyobb hormonadaggal és úgy felborul a hormonháztartásod, ezáltal az egész szervezeted, mint a huzat! Felelősségteljes orvos nem ír fel ilyenkor esemény utánit!

Szóval nyálazd át azt a betegtájékoztatót és attól sokkal okosabb leszel.

2014. jan. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
31-én vettem be az utolsót és van a 7 napos szünet amikor meg kellene jöjön a havi és ami alatt nem szedem akkor is van hatasa? en romániában élek és a tájékoztató románul van és amiért itt élek attól eltekintve nem tudok folyékonyan beszélni igy nem is értek meg mindent a tajekoztaton
2014. jan. 3. 10:50
 6/10 anonim ***** válasza:

És nincs senki, aki el tudja olvasni és le tudja neked fordítani? Mert nem ártana...

Egyébként ha rendesen szeded és semmi nem gyengíti a hatását és a gyógyszerszünet után is fogod szedni, akkor a szünetben is védelmet nyújt a tabletta.

2014. jan. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
rendszeresen szedtem es mas gyogyert mellette nem szedtem csak azt es mindig idoben. akkor nem lehet gond? mert ma 3-ika es az utolsot 31en vettem be. igy is vedve van a szervezetem?
2014. jan. 3. 10:59
 8/10 A kérdező kommentje:
attol baj lehet ha most be vennem a 72 oras tablettat?
2014. jan. 3. 11:04
 9/10 anonim ***** válasza:

Az egész gyógyszerszünet alatt védve vagy, értsd már meg, amennyiben teljesülnek azok a feltételek, amiket már korábban leírtam!

És most sem írnának fel esemény utánit. És nincs is rá szükséged!

2014. jan. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A fogamzásgáltó a gyógyszerszünetben IS véd - EZ a dolga!!!!


A 72 órás tablettát nem TILOS olyannak beszedni, aki tablettával védekezik, mert KÉT különbözö hormonkészítményt nem lehet használni, mert adott esetben a kórházi ügyeleten kötsz ki!!!!!

2014. jan. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!