Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyi az esélye, hogy teherbe...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi az esélye, hogy teherbe eshetek?

Figyelt kérdés
Fél éve szedek fogamzásgátló tablettát.(Symicia) Múlt héten volt meg a menszeszem, tehát szünetet tartottam egy hétig.Amikor az első szemet kellett bevennem, akkor rá pár órára hánytam.Másnap együtt voltam a párommal. Lehetséges hogy nem védett a gyógyszer?
2013. szept. 1. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem annyi idő alatt is sikerült neki felszívódni. Szerintem nincs semmi baj.
2013. szept. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha a hányás 4 órán belül történt, akkor lehet gond.

De amúgy a betegtájékoztatóban ez is benne van.

2013. szept. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt hiszem hogy 3 óra múlva hánytam miután bevettem a tablettát...
2013. szept. 1. 19:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen tablettát szedek és velem is történt hasonló: ment a hasam néhány órával azután, hogy bevettem. Mikor elolvastam a tájékoztatót, kicsit megijedtem, mert másnap én is együtt voltam a barátommal.

Menj el nőgyógyászhoz, vegyél tesztet.. stb, de elméletileg nem sok az esély, hogy terhes legyél, viszont olvasd el a betegtájékoztatót. Abban az van írva, hogy ha egy szem kimarad, csökken a védelem..

2013. szept. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

És az is le van írva a tájékoztatóban, hogy az első héten a legneccesebb az, ha valaki kihagy, kihány, kifos (már bocsánat) egy tablettát.


Ilyenkor mindenképpen pótolni KELL, mert

1) ha az első héten marad ki (minden levél első hetéről van szó), akkor az előző egy hétben történet aktusból is lehet baj,

2) plusz kiegészítő védelem kell további egy hétig.


Mennyi az esélye?

Sokkal nagyobb, mintha bármikor máskor hagytál volna ki egy szemet.

Ez viszont nem jelenti azt, hogy biztos megszívod.

2013. szept. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen elolvastam a betegtájékoztatót és benne van hogy ha az első héten marad ki az baj..hát nagyon remélem hogy nem lesz semmi mindenesetre veszek majd tesztet meg ha nem jön meg akkor természetesen elmegyek a nőgyógyászhoz.
2013. szept. 2. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!