Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » ÍGy kiürülhet a szervezetemből?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

ÍGy kiürülhet a szervezetemből?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy butaság, de önmagam megnyugtatása érdekében jól jönne pár hasznos válasz :)

Szóval, 30.án kell bevennem az utolsó tabit ebben a hónapba, és utána következik a szünetem. Ma bevettem a tablettát a szokásos időben, viszont egy kis másnaposság miatt a gyomrom produkált pár dolgot, amitől kimehetett a szervezetemből, viszont tudom, hogy ez nem egy permanens dolog lesz, mint pl egy gyomorvírus, csak a másnaposság miatt történt. A mai adagom így kiürülhetett? ha igen, akkor meddig nem kéne szexelnem kiegészítő védekezés nélkül?


2013. dec. 29. 14:14
1 2
 1/11 kendrazoltan ***** válasza:
Milyet szedsz?
2013. dec. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

szerintem ettől még ugyanannyira védve vagy.

de mint tudjuk, az ördög sosem alszik. biztonság kedvéért gumi :)

2013. dec. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Meliane 3x21

Igazából nem tudom, hogyan működik ez pontosan, de végülis 2 nap múlva kezdem a szünetem, amikor meg nem tudom pótolni ezt a kihagyott szemet, szóval emiatt sem tudom, mi legyen.


Pont fél órával a tabletta bevétele után kellett elmennem vécére, akkor nem tudom, hogy "kijött-e".

2013. dec. 29. 14:24
 4/11 kendrazoltan ***** válasza:
Ha jól tudom, normál esetben olyan 3-4 óra a felszívódási ideje, tehát ha 3-4 órával a bevétel után hánytál (vagy attól is kevesebb), akkor nem garantált, hogy teljesen felszívódott...ha nem szívódik fel teljesen, az olyan, mintha nem vetted volna be...
2013. dec. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 kendrazoltan ***** válasza:

utolsó mondatod most olvastam csak....

Fél óra nagyon kevés, nem szívódott fel...úgy kezeld a dolgot, mintha be sem vetted volna...

2013. dec. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Valahol azt olvastam, ilyenkor újat kell bevenni. Viszont, akkor holnap, az utolsó napomon nem veszem be, és egy nappal hamarabb kezdem a szünetem. Ez gond?
2013. dec. 29. 14:35
 7/11 A kérdező kommentje:

"Mi a teendő

...hányás vagy súlyos hasmenés esetén?

A Meliane bevont tabletta bevétele után 3-4 órán belül hány, vagy ha súlyos hasmenése van, fennáll a kockázata annak, hogy a készítmény hatóanyagai nem szívódnak fel teljes mértékben. Amennyiben a tabletta bevételét követő 3-4 órában hány, ez olyan, mintha elfelejtett volna bevenni egy tablettát. Így ebben az esetben kövese az elfelejtett tabletta bevételre vonatkozó útmutatást. Ha súlyos hasmenése van, keresse fel orvosát."


Ez van a tájékoztatón, na ez duplán megkavart, mivel nem súlyos hasmenés, csak tényleg enyhe, és csak egy alkalommal, hányás nem volt, csak tegnap este, de az kb 10 órával a tegnapi tabi bevétele után. Már fogalmam sincs, mit csináljak...

2013. dec. 29. 14:37
 8/11 kendrazoltan ***** válasza:

Na jó, akkor konkretizáljuk kicsit:


Bevetted a gyógyszert tegnap --> rá kb fél órával kaksiztál + kb 10 órával utána hánytál is


A hányás nem gond, mert elég idő eltelt


Az egy alkalmas foscsi szerintem nem baj, ott mág nem a gyomortartalom űrül, hanem ami "csőre van töltve"...azért is írja a leírás, hogy ha nagyon súlyos hasmenés van --> ott a kaja csak átszalad rajtan...épphogy lebontja a gyomorsav a kaját, felszívódás nélkül jön is kifelé...

2013. dec. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Egész konkrétan így történt:

tegnap fél 2kor bevettem a tablettát -> késő este hánytam

ezzel tudom, hogy nincs gond, bőven felszívódott.


Ma szintén fél2kor bevettem a tabit -> kb fél óra múlva enyhe hasmenésem volt, de előtte nem ettem semmit, szóval nem hinném, hogy az szaladt ki belőlem. Azóta semmi bajom, bár csak egy órája volt mindez.

2013. dec. 29. 14:47
 10/11 anonim ***** válasza:

A mai bogyó nem biztos, hogy benned maradt.


Ilyenkor - ha a harmadik héten fordul elő ilyen -, két lehetőség van:

-vagy pótolod az esetlegesen kifo.ottat és ha elfogy a mostani csomag, akkor szünet nélkül folytatod a következővel;

-vagy előrébb hozod a szünetet, azaz a mai lesz az első nap és 7-e helyett 5-én veszed be a következő levél elsőjét.


Neked a második lehetőség ajánlott, mert ez akkor sem okoz gondot, ha megmaradt benned a mostani tabletta.


Ellenőrizd nyugodtan, a tájékoztatód is ezt javasolja:

[link]

2013. dec. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!