Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van különbség a monofázisú,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van különbség a monofázisú, és a többfázisú bogyó között?

Figyelt kérdés

Eddig már szedtem Belarát 6 hónapig, Lindy 20at 6 hónapig, egyik sem volt az igazi, vérezgettem közben. Most a doki felírt egy több fázisú tabit, a Sambát.

A kérdésem, hogyha itt váltok, akkor hagyjak 7 napos szünetet, vagy ne? A Lindynél a doki azt mondta, hogy hagyjak, a betegtájékoztató meg azt, hogy ne. Itt a dokit nem kérdeztem, tudom, hülyeség, de nagyon paráztam a cytológiai eredmény miatt.

A Samba tájékoztatója azt mondja, hogyha bevettem a Lindyből az utolsó szemet, akkor másnap a Sambát vegyem be, ne tartsak szünetet.


Váltott már valaki így? Hogy csinálta? Hagyjak szünetet, vagy ne?


2009. nov. 25. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:

csináld ahogy a betegtájékoztató mondja.

a 3 fázisúak jobban igazodnak elvileg a természetes női működéshez. mind a 3 fázisban más-más összetételű hormont veszel be, ami jobban összhangban van a női hormontermeléssel. viszont itt vigyázni kell, h egy szemet sem szabad kihagyni, mert különben simán teherbe eshetsz.

2009. nov. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ja, amúgy a közti vérzés megakadályozására az orvosok azt szokták csinálni, h aztmondják h a legelső tablettát ne a menzesz első napján, hanem az 5. napján kezd el szedni. ez most téged nemérint, csakúgy eszembejutott. de mivel temár szedtél előtte gyógyszert, ezért most ne kavard meg magad h az ötödik napon kezded el szedni, ez csak azokra érvényes, akik a leges legelső szem fogamzásgátló tablettájukat veszik be.

neked amúgy az első v az 5. naptól kellett szedned legelőször?

2009. nov. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első naptól szedtem, még a Belarát. Szóval akkor ne hagyjak szünetet? Nem lesz belőle baj, hogy egy vérzés kimarad? Bár ezt is kétlem, sztem most is egy héttel hamarabb fog megjönni, és szünetben nem lenne.

Így tartani fog a védettség?

2009. nov. 25. 18:15
 4/9 anonim ***** válasza:
a betegtájékoztató sztem nemmond hülyeségeket. a védettséget nemtudom, a biztonság kedvéért sztem 2 hetet kilehet bírni gumival. én eddig 90%-ban úgyhallottam h váltásnál nemszoktak szünetet tartani, kivéve hogyha a betegtájékoztató kifejezetten azt írja elő.
2009. nov. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
szia! én Tri-regol-ról( 3fázisú)váltottam Mercilonra(egyfázisu) szünet nélkül, mert a betegtájékoztató ezt írta. Beszedtem az utolsó szem Tri-regolt és másnap ugyanabban az időben a Mercilonnal folytattam. A havi vérzés elmaradt, de a Mercilon beszedése után ahogy szokott a 7napos szünetben megjött. Szal mindenképp kezd el másnap. 21/lány
2009. nov. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nos hogy tettél?


Én ma kaptam ezt a sambát (tiszta jó neve van már :D), lindy20-ről tértem át,mert száraz vagyok és gyakori a fertőzésem. Miben jobb ez és mennyibe kerül?


jah nekem azt mondta hogy tartsak szünetet és mikro szedném a lindyt, akkor szedjem ezt.

2010. jan. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én nem tartottam szünetet. Vártunk 2 hetet a védekezéssel, és eddig nem volt semmi gond.
2010. jan. 13. 16:23
 8/9 anonim ***** válasza:
és amugy bevált, mit érzel, jobb mint a lindy? jah és mennyibe kerül?
2010. jan. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egy hónapja használom eddig bevált, de eddig a lindy is bevált... Azt hiszem 7000 körül van, de nem emlékszem pontosan.
2010. jan. 13. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!