Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátló akkor is véd...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátló akkor is véd 1 hónap után, ha nem a menstruáció első napján kezdtem el szedni?

Figyelt kérdés
Vagyis nem a menstruáció alatt kezdtem el (3.-4. nap), hanem akkor, mikor egyáltalán nem volt meg. Mennyi idő múlva kezd el 'hatni' így?

2013. dec. 17. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
alapjáraton nem a vérzés első napjánál kell szedni. kifejtenéd bővebben a kérdést?
2013. dec. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóval mindenki azt mondta, hogy a mensi 1. napján kell kezdeni a fogamzásgátló szedését. Nekem elég ritkán (évente kétszer) jön meg, és ugye nem akartam kb. júniusig várni a következőre. A tabi általában 1 hónap után véd a terhességtől, és nekem az a kérdésem, hogy az befolyásol-e valamit, hogy nem a vérzés 1. napján kezdtem el szedni? : )
2013. dec. 17. 23:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha évente kétszer menstruálsz akkor miért kell neked fogamzásgátló? Nem akarlak elkeseríteni, de nem vagy éppen fogamzóképes. Vagy pcos miatt kezdted? Akkor meg a doki tudna/tudott volna erre válaszolni. Vagy ő diagnosztizált csak nem szólt róla, hogy ezért írja fel? Ez így elég zavaros, mert a fogamzásgátló a fogamzóképes nőknek van, annak meg alapfeltétele a viszonylag rendszeres menstruáció. Nekem az, mert havonta megjön csak a napot nem tudom pontosan belőni, mert egyik hónapban 28 másik hónapban 32 napos a ciklusom, ezért (is) kell bogyót szednem.


Ha meg az egyéb hatásai érdekelnek azok 3-6 hónapon belül jelentkeznek. A védelem része ha az első napon kezded hivatalosan onnantól, ha a 2-5. napon akkor egy hét után, de egy hónap után minden fogamzásgátló már véd. A te esetedben nem tudom, mert ugye nincs menstruációd. Amúgy inkább azt kellett volna kezelni nem pedig puff felírni egy hormonkészítményt.

2013. dec. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát, őszintén szólva az orvos ki sem vizsgált. Elmondtam neki, hogy évente 2x van vérzésem, erre felírta a tabit, és mondta, hogy szedjem, meg hogy nincs különösebb bajom, meg hogy minden oké lesz, meg hogy a fogamzásgátló majd 'rendszerezi' a menstruációmat (bár az nem is igazi menstruáció...). Azért nem akarok védekezés nélkül szeretkezni a párommal, mert ha mégis becsúszna a baba, az elég kínos lenne.

És köszönöm a választ.:)

2013. dec. 18. 19:47
 5/5 anonim ***** válasza:
a fogamzásgátlót a vérzés kb 5. napján kell szedni. mikor végigszedted, a hormonmegvonástól kb 3 nap múlva újra vérzel. ha az első napon szednéd, a következő vérzés áttolódna pár nappal, hogy mire elfogy a tabletta, megint az 5. napra essen a következő első tabi. nem tudom ez mennyire érthető, ennél jobban nem lehet elmagyarázni :D a lényeg hogy nem a tabletta szedésétől jön meg, hanem pont attól hogy nem szeded
2014. jan. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!