Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Terhes lehet a baratnom?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ragua kérdése:

Terhes lehet a baratnom?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Az a helyzet, h a baratnommel eljutottunk oda, hogy nekiall tablettat szedni, de nem a verzes kezdetekor kezdte el szedni, hanem amikor vege lett. Jangee nevu tabit szed, es erdekelne h ez mellett igy mennyire biztonsagos a szex, esetleg mennyi ideig kell plusz ovintezkedes (ha kell egyaltalan).



2013. dec. 12. 04:45
 1/4 Kuuken ***** válasza:
lehet én vagyok a hülye, de miért vérzés kezdetekor kell elkezdeni szedni? szerintem pont jókor kezdte el szedni.. ha bízol a bigyobogyóban, akkor nem kell plusz intézkedés, ha nem, akkor mindenképp óvszer, vagy megszakítással védekezzetek
2013. dec. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

egy ideig még tuti h használok mást is, mert a peteérés is kb 2 hetente van, és a vérzés alatt indul az egyik (feltéve ha jól tudom)

így még várok vele/védekezek én is, fő a biztonság alapon :D

2013. dec. 12. 08:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod, peteérés kb. négy hetente van, de nem írom le, olvasgass: [link]


A tablettát pedig a vérzés első napján kell elkezdeni szedni, ha nem akkor kezdi, akkor ajánlott a kiegészítő védekezés, de ez pontosan le van írva a betegtájékoztatóban, akár meg is nézhetnéd.

2013. dec. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, Kuuken, te vagy hülye.


A fogamzásgátló tablettát (ha először szeded) a vérzés első 5 napjának valamelyikén kell elkezdeni.

Ha az 1. napon kezdi valaki, akkor elméletben azonnal védettséget nyújt.

Ha a 2-5. napján kezdi el, akkor 7 nap kiegészítő védekezésre van szükség.


Ha az 5. napon se kezdte el, csak azután, akkor NAGYON elcseszte. Azon túl, hogy adott egy óriási pofont a szervezetének, még védettséget se remélhet a következő levélig.


Nem véletlenül kell elkezdeni az 1-5. nap valamelyikén. Az az oka, hogy mialatt menstruáció formájában távozik a szervezetből a megvastagodott nyálkahártya, már ezzel egyidőben elkezdődik a következő pete érési folyamata. Ebbe a folyamatba az elején még bele lehet piszkálni, viszont ha elér egy pontra, ott már a fogamzásgátló azon túl, hogy jól összezavarja a szervezetet, nem tudja kontrollálni a dolgot.


Kérdező,

itt van ni a tabletta használati utasítása, olvasd el te is, jobban jártok:

[link]

2013. dec. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!