Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire ajánljátok (lassan)...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire ajánljátok (lassan) 18 évesen a fogamzásgátló tablettát?

Figyelt kérdés
A bőrőm elég pattanásos és élek szexuális életet, viszont félek a mellékhatásoktól vagy hogy esetleg összezavarja a hormonjaim és nem lehet majd gyerekem. Mi a véleményetek?

2013. dec. 7. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:

A pattanáson NEM feltétlenül javít a fogamzásgátló. Nekem is volt, nem múlt el tőle. Csak ezért butaság lenne szedned. (Sőt, a lehetséges mellékhatások között is szerepel a pattanás.)


Hormonkészítmény. Nem "esetleg", hanem BIZTOSAN összekavarja a hormonjaidat. Addig, amíg szeded. Ha leállsz vele, szerencsés esetben helyreáll a szervezeted. Kevésbé szerencsés esetben nem.


Meddőség. Igen, erre is van esély. Nagyon kicsi, de van.

Főleg akkor, ha valaki fiatalon és/vagy nem rendszeres ciklussal kezdi el szedni. Ilyenkor gyakoribb, hogy post pill amenrohea (tablettaszedés utáni vérzészavar) alakul ki.

2013. dec. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Költőnő? ***** válasza:

testi fejlettség kérdése is, mert van, aki ekkorra már kész nő, kifejlődve.

de van; aki még javában fejlődik.

Ezt leginkább nőgyógyásznak ildomos eldöntenie. Én kb 18-19 évesen kezdtem szedni ha jól emlékszem és még minimál szinten alakulóban voltam. Épp ezért nagyon alacsony hormonszintűt kaptam elsőre. Bevált, semmi gondom nem volt vele soha az évek folyamán.

2013. dec. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ennyi infó alapján még egy orvosnak se kellene eldönteni, hogy ír-e tablettát vagy sem.


Fontos a nemi érettség (pl. ha 16 évesen kezdtél el menstruálni, akkor nem igazán ajánlott...), milyen egyéb betegségeid vannak (pl. autoimmun betegségek mellett nem ajánlott), volt-e a családban trombózis, szedsz-e vmilyen egyéb gyógyszert (vannak, amik gyengítik a tabi hatását, tehát felesleges mellettük szedni, úgy sem hatnak), milyen a ciklusod stb.


Emellett nem árt mérlegelni a kapcsolatot sem (alkalmi kapcsolatban nem a tabletta a megfelelő választás).


A tabinak mindig lehetnek mellékhatásai és kockázatai. Végső soron az orvosnak kell eldönteni, hogy egyáltalán szedhetsz-e, neked meg azt, hogy vállalod-e a vele járó kockázatot vagy sem.

2013. dec. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Lassan... 7 éve menstruálok, mindig percre pontosan jön meg, nem szedek semmilyen gyogszert, nincs autoimmun betegségem, nem áll fenn trombózis veszély, és barátommal 1 éve vagyunk együtt. ezektől függetlenül kérdeztem.
2013. dec. 8. 22:21
 5/5 Költőnő? ***** válasza:
doki mondja ki az áment, de ezeket olvasva, elvileg semmi akadálya nincs. Hormonokra valóban hatással lehet, de meddőséget nem igazán okoz
2013. dec. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!