Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 72 órás tabit lehet venni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

72 órás tabit lehet venni orvosi recept nélkül is, vagy minden féle képpen fel kell íratni?

Figyelt kérdés
2009. nov. 15. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak receptre van:S
2009. nov. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Te mégis mitől félsz? A dokitól? Ha ennyire kislány vagy, akkor ne szexelj, mert ahhoz sem vagy elég érett!


Nyilván nem szívatásnak kell a recept, hanem azért, hogy a doki felügyeletével történjen ez a dolog. Pl. van 1-2 agyalaza, aki fogamzásgátlóként használná a 72 órásat, kilóra lehetne kapni.

2009. nov. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
18:54 es vagyok. nekem is volt egyszer egy "balesetem" és biztosra vettem h be kell vennem egy 72 órásat, elmentem dokihoz, összevissza vizsgálgatott és végülis nem keleltt magamat hormonokkal bombázni. szeritnem holnap keress fel egy dokit
2009. nov. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
fel kell iratni! sajnos nekünk is kellett ma :S 5610Ft ba kerül és egy tabletta van benne.legalábbis nekünk ilyet irt föl..
2009. nov. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kizárólag vénnyel kaphatod meg. Mivel az esemény utáni tabletta valóban csak sürgősségi esetekben alkalmazható, éppen a korábban már említett magas hormontartalma miatt, kizárólag akkor juthatsz hozzá, ha az orvos felírja. Joggal merül fel a kérdés, hogy mit tehetsz, ha hétvégén történik meg a baj, a nőgyógyászod nem rendel, és a háziorvos sem ügyeletes. Nem kell kétségbeesned, ugyanis minden nagyobb városban van sürgősségi fogamzásgátlási ambulancia, ahol egy rövid, névtelen kérdőív kitöltése után felírják neked a gyógyszert, amit a nagyobb patikákban kiválthatsz, akár az ügyeleti időszak alatt is.


Budapesten több ilyen ambulanciát is találsz, például a Fővárosi Önkormányzat Bajcsy-Zsilinszky Kórházban, mely a 10. kerületben található, a SOTE II. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján, mely a 8. kerületben vár éjjel-nappal, vagy a Szent Margit Kórházban, ami Budán, a 3. kerületben kínál azonnali orvosi segítséget. A hazai sürgősségi ambulanciák pontos helyéről érdeklődhetsz ezen a telefonszámon: 06(30)303-0456.

2010. febr. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!