Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért kell megvárni a tabi...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell megvárni a tabi elkezdésével a ciklus első napját?

Figyelt kérdés

Van ennek komoly oka, vagy csak így akarja magát a gyártó bebiztosítani, hogy biztosan ne legyen eleve már terhes az, aki elkezdi szedni?

Most írattam tabit, egy hete volt a menstruációm, azóta kétszer voltunk együtt óvszerrel, biztosan nem vagyok terhes. Tutira várni kell a következő menzesz első napjáig?


2009. nov. 14. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
akkor már nem kell a mesi első napjáig várni a következő levél bevételével. ezt amit most elkezdtél szedni szeded 21 napig aztán tartasz 7 nap szünetet és e közben kell majd valamikor megjönnie. majd mikor eljön a 8 nap akkor kell elkezdened a 2. levél tabit bevenni sorra 21 napig. így fogod tudni mikor esedékes a mesi.
2009. nov. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
csak. igen várni kell, a gyártó, az orvosok meg a több milliárdos kutatások idióták, tök mindegy mikor kezded szedni... ne kérdezzél már hülyeséget.
2009. nov. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Te ha meg nem tudod a kérdésre a választ, ne írj.
2009. nov. 14. 23:59
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi az oka, de ki kell várni. Ha nem a menstruáció alatt kezded el szedni, akkor nem leszel védett az első hónapban és az olyan mintha kidobtál volna egy levelet a bogyóból az ablakon. Szedd csak rendesen és ne kísérletezz. Gondolom babát még nem szeretnél..
2009. nov. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Már négy van. De ha becsúszna egy ötödik, vállalnánk.

Tudjátok, a férjem utálja az óvszert, és nehezen bírjuk az önmegtartóztatást. Elég volt belőle a jegyességünk idején.

Annak idején úgy járunk, hogy esküvő előtt elmentem tabit íratni, és a használati utasításból derült ki, hogy a következő menzeszig várni kell. 3 hét. Egy hét múlva volt az esküvőnk, úgyhogy egy óvszernek adtam oda a szüzességem. Utólag úgy látom, jobb lett volna nélküle! Most meg ugyanúgy jártunk 15 év után. Hehe. (Most választottam le a 2 éves 4. babámat, tapasztalatból tudom, hogy a szopás engem véd, de most már muszáj a tabi.)

2009. nov. 15. 00:42
 6/8 anonim ***** válasza:
sztejm azért kell megvárni vele a menzeszt, mert úgy nem borul annyira nagyon a hormonháztartásod. a ciklus ideje előtt és közben amúgyis hormonváltozások mennek végbe benned, és ha ilyenkor kezded el szedni a tablettákat, akkor az adott ciklust már úgy kezded h a mesterséges hormonokkal. így jobban alkalmazkodik hozzájuk a szervezeted, azaz jobban fenntudja tartani a természetes folyamatokat.
2009. nov. 15. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
második vagyok neked meg ha válasz kell egy olyan kérdésre amire egy orvos tud csak válaszolni akkor mondjuk kérdezz meg egy orvost vagy keress máshol a neten, mondjuk fogamzásgátló hatásmechanizmusa címen! az itteni 15 évesek akik azt sem tudják mi az hogy védekezés, nem fognak neked erre válaszolni...
2009. nov. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szia!

én bizony nem úgy kezdtem el szedni, ahogy a protokoll előírja. ennek oka az volt, hogy borzasztó rendszertelen volt a vérzésem, nem tudtam mikor jön meg, így bevettem. 13. bogyó után sima megszakítással voltunk együtt, nem lett semmi baj. :))

2009. nov. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!