Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Belara már az első hónapban...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Belara már az első hónapban is véd?

Figyelt kérdés

A nőgyógyász azt mondta, illetve a betegtájékoztatón is az van, hogy amikor megjön, akkor kell elkezdeni szedni és már abban a hónapban véd.

Viszont két ismerősöm is azt mondta, hogy nekik a nőgyógyászuk azt tanácsolta mikor elkezdtek fogamzásgátlót szedni, hogy az első hónapban még használjanak óvszert mellette.

Ti hogy látjátok? Tényleg nem biztos még az első hónapban? Kinek van igaza?


2013. okt. 31. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ismerőseid konkrétan erről a fajta tablettáról mondták ezt? Én hinnék a saját orvosomnak és a betegtájékoztatónak. Nem véletlenül az van ráírva, ami rá van írva. Én Reziát szedek, azt is menstruáció első napján kell kezdeni, és elméletileg onnantól kezdve védelmet nyújt. Mi nem szoktunk együtt lenni, amikor megvan, szóval egy szűk héttel az első tabletta bevétele után feküdtünk le, nem használtunk óvszert, nem is lett baj.
2013. okt. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm a választ! :) Mást szednek, de a barátom is most arról próbál meggyőzni, hogy az első hónapban még nem hat és mással is kell védekeznünk... majd akkor odaadom neki a betegtájékoztatót, remélem annak elhiszi.
2013. okt. 31. 19:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Szerintem nem kell aggódnod, tényleg miért írnának valamit a betegtájékoztatóban, ha az nem úgy van?

Viszont az is igaz, hogy ha legalább az egyikőtök parázik ezen, akkor az együttlétek sem lesznek olyan kellemesek, még egy-két hetet ki lehet bírni kiegészítő védekezéssel, az ember nem veszít vele semmit, de legalább megnyugszik :)

2013. okt. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ebben teljesen igazad van, majd holnap megbeszélem ezt vele személyesen aztán meglátjuk mi lesz :)
2013. okt. 31. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!