Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Sürgős! Kezdhetem korábban a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sürgős! Kezdhetem korábban a következő csomagot?

Figyelt kérdés
Lesz valamilyen köElfelejtettem, hogy mikor vettem be az utolsó tablettát (21. nap szombatra vagy vasárnapra esett-e)... vetkezménye?Symicia-t szedek. 20/L

2013. okt. 31. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindig azonos napon kell elkezdeni az új levéllel.

Nem csak onnan lehet nézni a dolgokat, hogy mikor fogyott el és rászámolsz 7 napot és 8. kezded újra, hanem amikor a vérzésed volt, vagyis kezdődött és azon a napon, amikor elkezdted a levelet, az mondjuk szerda, akkor a következő levéllel is szerdán kell elkezdeni szedni. Tehát szerdán kezdted el a gyógyszert, lement 21 szem, aztán jön a 7 nap szünet, ami után 8. nap folytatod és a 8. nap, az szerda lesz.

2013. okt. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt most nem igazán értem így...
2013. okt. 31. 16:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Mit nem lehet ezen érteni?

A fogamzásgátlót elkezdted szedni a vérzésed első napján, ami mondjuk szerda volt. Elfogyott a 21 szem, majd jön 7 nap szünet, ami után a 8. napon kell folytatni a következő levéllel. És a következő levél első napját ugyanúgy szerdai napon kell elkezdeni. Mivel 28 naponta veszed be a gyógyszert. Az pontosan 4 hét.

Tehát ha mondjuk szerdán kezdted el a levéllel, akkor lement a 21 szem, ami pontosan keddi napon fogy el. Ezt követ 7 nap, ami keddre esik. Tehát keddi nap a 7. nap és a 8. napon kell az új levéllel kezdeni, ami szerda.

De ez csak egy példa volt.

Nézd meg, hogy az utolsó vérzésed első napja milyen napra esett. És azon a napon kell kezdened az új levéllel.

2013. okt. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy azt sem jelöltem, hogy mikor volt az utolsó vérzés első napja. Egyéb?
2013. okt. 31. 17:01
 5/5 A kérdező kommentje:

Itt azt írja, hogy azzal, hogy a tablettamentes periódussal megváltoztatom a menstruáció kezdetének időpontját, lényegében nem lesz belőle probléma. Nem csökken a hatás, vagy jelentkezik komolyabb probléma.



Ha az utasítások szerint szedi a tablettákat, a menstruációja/megvonásos vérzése nagyjából ugyanazon a napon fog kezdődni. Ha meg akarja változtatni ezt a napot, ezt a


tablettamentes periódus rövidítésével


(de nem hosszabbításával!) teheti meg. Ha például a menstruációja általában péntekenként kezdődik, és ezt keddre (3 nappal korábbra) akarja változtatni, az új csomagot a szokásosnál 3 nappal korábban kell elkezdenie. Ha nagyon lerövidíti a tablettamentes periódust (például 3 napra vagy rövidebbre), előfordulhat, hogy nem jelentkezik vérzés ebben a tablettamentes periódusban. Ezt követően pecsételést (vércseppecskéket vagy foltokat) vagy áttöréses vérzést észlelhet. Ha nem biztos abban, hogyan járjon el, kérje orvosa tanácsát.

2013. okt. 31. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!