Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tudnátok valami 'jó' fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudnátok valami 'jó' fogamzásgátlót ajánlani?

Figyelt kérdés
sziasztok! az a problémám, hogy akárhányszor elmegyek dokihoz valami sz@r gyógyszert ír fel.de persze ez csak akkor derül ki, mikor már szedem.sajnos nem vagyok nagyon tisztába azzal, hogy melyik jobb melyik rosszabb,úgy szoktam kérni, hogy árban közép kategóriásat..ne a legdrágábbat de ne is a legolcsóbbat..eddig írt nekem cypromixet...tri regolt..most meg corenellet..de mindegyiknél vannak /voltak problémáim :/ 20L
2013. okt. 30. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az a baj, hogy jobban ki kéne hogy vizsgáljon a doki, nem pedig kísérletezgetni. Vérvétel szerintem mindenképp kéne, trombózisra való hajlamot is ki kéne zárni, mert úgy tudom, a fogamzásgátlótól nőhet rá az esély, meg ilyenek. Ha pedig egyik bogyó sem jön be - mert előfordulhat ilyen - akkor sajna csak az alternatív megoldások maradnak, azokat most nem sorolom fel, tudod te is!;)

2013. okt. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1) menj vissza a nőgyógyászodhoz és mondd el neki részletesen a panaszodat;

2) ha mindez már megtörtént és úgy érzed h nem csinál semmit a nőgyógyászod, akkor keress egy másikat;

2013. okt. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát ha ez ilyen könnyen menne... ajánlok egyet és neked is az lesz a jó.

Válts orvost. Vérvizsgálat kell minimum az ilyen gyógyszerhez, mert kihozhat tróbozist, de extrém esetben meddővé is tehet. (bár rákra való hajlamot is felerősíthet)


Szóval vizsgálat mindenképp kell.

És itt nem lehet megmondani a tutit, ez nem c-vitamin, hogy bárki szedheti. Sajnos mindenkire másképp hat. Valakinek az egyiktől semmi baja, a másiktól, meg hullik a haja. Szóval keress egy másik nődokit inkább.

2013. okt. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! nos igen a nőgyógyász nem igazán csinál semmit ha szabad így fogalmaznom...másik orvoshoz meg úgy mehetnék ha magánrendelőbe megyek.arra sajnos nincs pénzem.múltkor próbáltam másik orvoshoz beíratni magam, de rendesen kiabáltak velem, hogy hogy képzelem ezt, én ennek meg ennek a kórháznak a segítséget kérem ( nem akarom konkrétan említeni) és ne valogassak.amihez beírnak ahhoz kell mennem.nincs mese... :S
2013. okt. 30. 15:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Pedig ezek után tényleg érdemes lenne vagy másik kórházba menned, vagy gyűjtened egy picit magánorvosra, mert ahogy bánnak veled, és amiket kaptál...


A Cypromix például NEM normál fogamzásgátló, hanem egy antiandrogén szer, azaz nagyon erősen szőrösödő, erősen pattanásos nőknek illetve PCOS betegnek írják (utóbbi csoportnak tévesen, mert csak elodázza a problémát).


A Tri-Regol egy háromfázisú, brutál hormontartalmú, elavult gyógyszer, amit még a majdnem 70 éves édesanyám is szedett fiatalkorában (azóta se változott az összetétele).


A Cornenelle az egyedüli normál fogamzásgátló a háromból.


Egy jó orvos rendesen kikérdez a családban előforduló betegségekről is (szív- és érrendszeri betegségek - trombózis, visszeresség -, máj-, vesebetegségek); elküld májfunkcióra és ha van ok gyanakodni, akkor trombózishajlamot is nézet.

Az igazán profi még a pajzsmirigyed állapotát is lecsekkolja, mert túlműködés esetén a gyorsult anyagcsere miatt lehet nem hat a gyógyszer.

Emellett egy jó orvos nem ír gyógyszert, ha esetleg jelentős túlsúlyod van, dohányzol (-> trombózis esélyét növelik).

2013. okt. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!