Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit lehet tudni a fogamzásgátl...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tudni a fogamzásgátló injekcióról?

Figyelt kérdés

Most olvastam egyik kérdésben, hogy már MO-on elérhető. Mennyibe kerül, milyen időközönként kell beadatni, mennyire hatásos?


Ti bíznátok ebben? Mindenhol elérhető már?


2013. okt. 24. 23:00
 1/8 Komplikato ***** válasza:

Kérdésedben a fél válasz, bár elég régóta van nőknek ilyen fogamzásgátló és pár éve férfiaknak is, hozzánk csak most jött be. Nyilván nem nagyon vannak vele hazai tapasztalatok, így marad internet feltúrása némi nyelvtudással.

Általában ilyesmik 10-12 hónapig hatásosak ha jól emlékszem.


[link]

Így rákeresve és ezt találva annyira nem biztató.

2013. okt. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én olyanról tudok, amit havi egyszer kell beadni, és teljesen jól működik. nekem anno egy nővér mondta, hogy a hatása miatt általában olyan nőknek ajánlják, akik már idősebbek vagy már van gyerekük.
2013. okt. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
én megmondom őszintén, a szürke ötven árnyalatában olvastam róla, ott vagy 1 vagy 3 havonta kellett beadatni... próbálok rákeresni, de nem sok mindent találok
2013. okt. 24. 23:10
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy barátnőm kipróbálta, olyat kapott, amit 3 havonta kell beadni. Neki nagyon nem jött be, amikor kérdeztem a tapasztalatokról, nem ajánlotta. Egyrészt jóval drágább a tablettánál (huszon- vagy harmincezres költség a háromhavi adag), másrészt neki teljesen megszűnt a menstruációja és ezt rosszul élte meg (bár ez nyilván egyénfüggő, engem pont az zavar, hogy amióta tablettát szedek, havonta megjön, előtte jóval ritkább volt), a libidója nagyon durván csökkent, konkrétan havonta-kéthavonta szexeltek egyáltalán, mert nem csak szimplán közömbös volt, hanem taszította a dolog. Amikor szexeltek, nem is tudta élvezni. És az első időkben rosszulléteket is okozott.


Persze ezek a mellékhatások nem feltétlenül jelentkeznek mindenkinél, de ugye itt nincs mit tenni, az anyag hónapokig a szervezetedben marad. Míg a tablettánál bármikor abbahagyhatod a szedését. Nekem pl. az első tabletta nem vált be, 4 nap után abbahagytam, az a hormonmennyiség még viszonylag hamar kiürülhet. Nem is mernék ilyen injekcióval kockáztatni, inkább esténként tablettázom. (jó, meg mondjuk nem mindegy, hogy 10-15-ször annyiba kerül a dolog, mint így :D)

2013. okt. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem ajánlatos. Van, aki 3 hónapig FOLYAMATOSAN vérzik tőle, van, akinek utána 2 évig nem jön meg..

Másrészt ha valami mellékhatása van, végig kell szenvedned a 3 hónapot.

2013. okt. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nővérem használta,3 havi adag 1500-2000Ft között van,de ő a 3.hónapot végig vérezte(mesni erősségű vérzés kb. 4 hétig).A második adagot már nem váltotta ki.
2013. okt. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi, akkor marad a gyógyszer!
2013. okt. 25. 23:20
 8/8 zsuu05 válasza:
Nekem szeptember óta van és én sokkal jobban érzem magam tôle. A doktornô elmondta (németo.-ban) hogy lehet közti vérzés de a legtöbb esetben elmarad a menstruáció.nálam is így van.viszont ô max 2 évig ajánlja mert csontritkulást okozhat.és ha abba akarom hagyni akkor nem tudni h mikor fog legközelebb megjönni.és egyébként megkérdeztem otthon 2000ft a patikákban a 3 havi.de mivel otthon nem elterjedt igy nem is beszelnek rola.
2013. nov. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!