Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Most fogom elkezdeni ma a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most fogom elkezdeni ma a Rezia nevű tabletta oldani fogja-e a görcsöket oldani, és lerövidülhet-e a menzeszem hossza?

Figyelt kérdés
2013. okt. 15. 17:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A menzeszed biztosan nem fog rövidülni tőle, csak megszűnni. És ennek lesz a következménye, hogy esetlegesen csökkenek a vérzéssel járó görcsök is.

A fogamzásgátló ugyanis kikapcsolja a normál ciklust, aminél ugye 28 naponta általában jelentkezik a menstruációs vérzés. Így is lesz vérzés, viszont azt a fogamzásgátló szünetre történő abbahagyása fog kiváltani. Így rövidülhet a vérzés hossza, kevesebb vérmennyiséggel is járhat, illetve a görcsök akár meg is szűnhetnek vagy csökkenhetnek.

Tehát fogamzásgátló szedése mellett nem fogsz menstruálni, hanem megvonásos vérzésed lesz.

2013. okt. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Szóval ami a placebo ideje jön meg vérzés akkor az lesz a megvonásos sérzés ?
2013. okt. 15. 18:23
 3/12 A kérdező kommentje:
vérzés
2013. okt. 15. 18:23
 4/12 anonim ***** válasza:
Amikor elfogynak a hatóanyagot tartalmazó szemek, akkor utána valamelyik nap jelentkezik a vérzés és az már megvonásos vérzés.
2013. okt. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen! :)
2013. okt. 15. 19:47
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen,ennél a tablettánál a 4zöld(placebo) tabi jelenti a szünetet.Más fajta tablettáknál 21napig kell szedni majd 7nap szünet,ennél viszont nincs tabletta mentes nap ne tèvesszen meg..
2013. okt. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

jajj az első válaszoló se szedte még a reziát...

a menzeszed hossza valószínű rövidebb lesz, igen, nekem pl 3 nap

és görcs sincs, pedig előtte nagyon fájt

2014. júl. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"jajj az első válaszoló se szedte még a reziát...

a menzeszed hossza valószínű rövidebb lesz, igen, nekem pl 3 nap

és görcs sincs, pedig előtte nagyon fájt"

Jaj, meg neked sincs fogalmad arról, hogy a fogamzásgátló egyénileg hathat máshogy! Attól, hogy neked lerövidítette a vérzéses napok számát, az nem jelenti azt, hogy mindenkinek lefogja! És attól, hogy teljesen neked megszűntek a görcseid, az nem jelenti azt, hogy mindenkinek megfognak! Valóban, az esetek nagy részében mivel a rendes ciklus ki van kapcsolva és ez csak egy mesterséges folyamat, ami ilyenkor lejátszódik, így lehet hogy rövidebb 1-2 nappal a vérzéses napok száma és az esetek többségében a görcsölés is megszűnik, de képzeld el, hogy nem mindenkinél! Sőt, valakinek fog. gátló mellett tovább tart a vérzése, sőt, még erősebben is görcsöl! Szóval ne állíts már olyat, hogy fogalmam sincs dolgokról, ugyanis pont hogy van!

Egyébként ezt a fajtát nem szedtem, de szedtem már több fajtát (egyfázisút, többfázisút egyaránt!)és bár valóban a görcsök nem voltak erőteljesek a gyógyszer szedése alatt, de voltak, el nem múltak teljesen és képzeld el, hogy nekem nem rövidültek le gyógyszerszedés alatt sem a vérzéses napjaim száma, ugyanis gyógyszer mellett és nélkül is mindig 5-6 napig tartott a vérzésem! Na bumm!

Úgyhogy gondolkozz el egy kicsikét és nézz utána a dolgoknak, mielőtt leszólod a másikat!

2014. júl. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
már ne haragudj de te írtad azt hogy BIZTOSAN nem fog megrövidülni a menzeszed, én csak megcáfoltam
2014. júl. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
és ebben a helyzetben, mindegy hogy minek hívod, megvonásos vérzésnek vagy menstruációnak... nyilván a kérdező se erre volt kíváncsi. vérzés és kész
2014. júl. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!