Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogy kell szedni a fogamzásgát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kell szedni a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

A doki legyintett, hogy úgyis tudom, nem mondja el. Tök ciki volt, nem mertem megkérdezni.


Tehát, amit tudok a betegtájékoztatóról, hogy a menstruáció első napján kezdem szedni.

Aztán szedem 21 napig, míg el nem fogy az első levél. Hány nap szünetet kell tartani a két levél között? 5 nap vagy mennyi?


Köszönöm a válaszokat.



2013. okt. 15. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan információ, amit ne találnál meg a tájékoztatóban. Ne haragudj, de én eddig csak szájbarágós stílusú tájékoztatókkal találkoztam és lehet, hogy rossz kedvemben találsz, de ha annyira nehéz értelmezni hogyan kell szedni egy fogamzásgátlót, akkor szerintem ne szedd.


Ha 21 napig szeded, akkor nagy valószínűséggel 7 nap szünetet fogsz tartani. Tehát ha mondjuk ma kezded el szedni, akkor ha elfogyott a gyógyszer akkor ugyanúgy keddi nap lesz, amikor folytatnod kell.

2013. okt. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi a neve a gyógyszerednek?
2013. okt. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Diane 35 a neve.


Nem csak fogamzásgátlás miatt kaptam ezt, hanem hormon problémák miatt.


Első válaszoló: köszönöm!

2013. okt. 15. 15:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt a betegtájékoztató: [link]


Ahogy az első hozzászóló is írta elég szájbarágósan benne van higyan kell szedni. 21 napig szeded. Utána 7 napig nem. Aztán a 8. napon kezded a következő levéllel. A napok jelölve vannak de mindegy melyik napon kezded mert egyfázisú a tabi. Csak azért van ha látod hogy hú itt a tegnapi nap van akkor kapcsolj hogy kimaradt egy. Ha valami ez után sem világos keress nyugodtan priviben.

2013. okt. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked is utolsó!
2013. okt. 15. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!