Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tegnap elfeljetettem bevenni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tegnap elfeljetettem bevenni a tabimat, ma vegyek be kettőt?

Figyelt kérdés
Úgy emlékeztem hogy bevettem tegnap de lehet, hogy csak akartam :S most vettem észre, hogy megvan még a csütörtöki is... most vegyek be kettőt?? Védekezzünk gumivalű is? Múlt hét pénteken kezdtem újra, szóval az 1. héten vagyok úgymond.
2013. okt. 4. 16:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan papíros, hogy betegtájékoztató!

Abban minden pontosan le van írva!!!

2013. okt. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
Ne vegyél be kettőt... pont múltkor olvastam valami gyógyszernek a tájékoztatóján, hogy ha elfelejtek egyet bevenni, akkor ne duplán vegyem be következő alkilomnál... ott mosolyogtam magamban, hogy ki az a hü.lye aki ezt csinálná... úgy látszik mégis van ilyen :D
2013. okt. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bizony, a betegtájékoztatót nem csak úgy, extraként gyömöszölték a dobozba. Ma is egyet veszel be, a barátod gumit húz (holnap is), aztán megbeszélitek miért is használjátok gyakrabban a nemi szerveteket, mint az agyatokat.
2013. okt. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Ne vegyél be kettőt... pont múltkor olvastam valami gyógyszernek a tájékoztatóján, hogy ha elfelejtek egyet bevenni, akkor ne duplán vegyem be következő alkilomnál... ott mosolyogtam magamban, hogy ki az a hü.lye aki ezt csinálná... úgy látszik mégis van ilyen :D"


Akkor nyilván nem fogamzásgátló tájékoztatóját olvastad!:) Ugyanis annak minden szemét be kell venni! Vagyis pótolni kell! És ha ez abban merül ki, hogy 1 nap kettőt kell bevenni, akkor 1 nap kettőt kell bevenni! Viszont ha a tabletta bevétele túlhaladta a 12 órás csúszást, akkor plusz még kiegészítő védekezés is ajánlott!

2013. okt. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi az értelmes válaszokat :D Egyébként nincs magyarul a betegtájékoztatómón,mert nem itt veszem de kibogoztam :)
2013. okt. 4. 17:30
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

"Akkor nyilván nem fogamzásgátló tájékoztatóját olvastad!:) Ugyanis annak minden szemét be kell venni! Vagyis pótolni kell! És ha ez abban merül ki, hogy 1 nap kettőt kell bevenni, akkor 1 nap kettőt kell bevenni! "


És ha x mennyiségű hormon elég a fogamzásgátláshoz, és te 2x-et veszel be, az miért lesz jobb? Nem tudom milyen fogamzásgátló az, ahol ha nem veszed be, akkor a következő alkalomnál kettőt kell bevenni. Szerintem ilyen nincs.

2013. okt. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

'És ha x mennyiségű hormon elég a fogamzásgátláshoz, és te 2x-et veszel be, az miért lesz jobb? Nem tudom milyen fogamzásgátló az, ahol ha nem veszed be, akkor a következő alkalomnál kettőt kell bevenni. Szerintem ilyen nincs.'


De ha kimarad 1 szem, akkor nincs meg az elegendő mennyiségű hormon nem gondolod? Vagyis pótolni kell a kimaradt szemet, hogy meglegyen az elegendő mennyiségű hormon mennyiség.:)

2013. okt. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

De ha nekem nem hiszel, akkor itt egy fogamzásgátló betegtájékoztató részlet, hogy mi van, ha?...


Egy filmtablettát hagyott ki az első héten

Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut (még akkor is, ha ez két tabletta egy időben történő bevételét jelenti), és a következő tablettákat a szokásos időben vegye be. Alkalmazzon kiegészítő fogamzásgátló módszert a következő 7 nap alatt pl. óvszert. Ha a mulasztás előtti héten szexuális együttlétre került sor, tudomásul kell vennie, hogy a terhesség kockázata fennáll. Ebben az esetben forduljon orvosához.

2013. okt. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tényleg 2-t kell bevenni...pótolni kell és kész.Csak azt nem tudom hogy az aki állítja hogy nem kell az valóban elolvassa a tájékoztatót? o.O én már több fajta tabit szedtem és mindnek a tájékoztatója egyértelműen leírta az erre vonatkozó választ.. -.-
2013. okt. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az enyémben is az volt, hogy kettőt kell bevenni, és 7 napig kiegészítő védekezés.
2013. okt. 5. 08:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!