Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Túlóvatoskodom? Vagy nekem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túlóvatoskodom? Vagy nekem van igazam?

Figyelt kérdés

Torokgyulladásra kaptam egy antibiotikumkészítményt (cefalosporin, azon belül cefprozil tartalmú, de gondolom, ez szinte senkinek nem mond semmit..) Rákérdeztem a háziorvosnál, hogy ez olyanfajta-e, ami bekavarhat a fog.gátlóba, egyértelműen azt válaszolta, hogy nem.

Az interneten utánaolvasgatva viszont néhány fórumon azt találtam, hogy hozzáértőbbek (pl.nőgyógyászok) is kiegészítő védekezést javasolnak... A betegtájékoztatóban viszont ez nincs megemlítve, hogy csökkentené a hatását... Úgyhogy én már teljesen össze vagyok zavarodva...


"Néhány gyógyszer csökkentheti a Gestomix terhesség megelőző hatását, vagy áttöréses vérzést okozhat.

Ide tartoznak az epilepszia kezelésére (pl. hidantoid, topimarát, felbamat, lamotrigin, primidon, fenitoin, barbiturátok, karbamazepin, oxkarbazepin) és a tuberkulózis kezelésére (pl. rifampicin) használt gyógyszerek, immunmoduláló hatású gyógyszerek (ciklosporin), vagy a HIV vírus fertőzés kezelésére (pl. ritonavir) vagy egyéb fertőzéses betegségekre (grizeofulvin, ampicillin, tetraciklin) használt gyógyszerek és a közönséges orbáncfű nevű gyógynövény."


Szerintetek?


2013. szept. 20. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
hàt akkor majd kov hònapban szexel. ennyi.
2013. szept. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tisztában vagy vele, mi a legjobb gyógyszer a torokgyulladásra? Mézbe mártott péniszmakk.
2013. szept. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én mint laikus nőgyógyász, ezt csak megerősíthetem. Ajánlott a kiegészítő védekezés. Pl. 5 gumi a partneren és ezek mellett még pesszárium, megszakítás, és esemény utáni.

De a legegyszerűbb ha nem csinálod bazzzzzeeeegggggg.

2013. szept. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezeket a konstruktív hozzászólásokat. :) Én legalább jót szórakoztam, ti meg az időtöket fecséreltétek... :D
2013. szept. 20. 19:30
 5/5 anonim válasza:
Az osszes antibiotikum csokkenti a fogamzasgatlo hatasat. Hasznaljatok gumit, amig szeded. Igy meg veletlenul sem tortenhet semmi baj.
2013. szept. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!