Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nuvaring hüvelygyűrűt használó...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nuvaring hüvelygyűrűt használók tapasztalataira lennék kíváncsi!?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Most fogok először Nuvaringet használni . Azt írta a papírja ,hogy az első napon helyezzem fel és akkor "rögtön"védett leszek. Tehát nem kell megvárni az egy hetet ugye?! (más is használta az első napon?) A másik kérdésem az lenne , hogy ilyenkor meddíg van mensitek? Nekem ált 7napig szülés előtt és utánna is nagyon görcsölök. Erre hatott nektek? Köszi a válaszokat. (bocsi ha van már ilyen kérdés , kerestem de nem találtam )

2013. szept. 18. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én 3 évig használtam, most hagyom abba (még nem tervezünk babát). Eleinte nagyon jó volt, de mostanra teljesen eltűnt a libidóm :( Ezért is hagyom abba.. Amúgy nagyon praktikus dolog, még egy emberről sem hallottam, hogy teherbe esett volna megfelelő használat mellett. Nekem lerövidült a menzeszem (olyan 4 napra) és alig jött vér, a menstruációs fájdalmak pedig szinte teljesen elmúltak (pedig nekem mindig nagyon görcsölt előtte a hasam).

Én a helyedben mindenképpen az első vagy második este raknám be, viszont 1 hétig azért használnék kiegészítő védekezést is (biztos, ami biztos). (Én úgy csináltam, hogy pont az első menzesz napon vasárnapra esett, ezért akkor raktam be, mert tudom, hogy vasárnap esténként itthon vagyok és így nem lesz olyan alkalom, amikor esetleg később tudom berakni.)

Remélem segítettem!

2013. szept. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Hallottam többfelől , hogy sokáig használóknak ugyanaz a bajuk :/ Én általában itthonvagyok kisfiammal :) Nagyon bízom benne , hogy csökkenti a görcsöket(főként ezért akartam) Megkérdezhetem , hogy mire váltasz? Csak mert úgy tudom ebben van a legkevesebb hormon tehát ennek a legkevesebb a mellékhatása. Ha másikra váltasz az is okoz libidócsökkenést ,nem?!
2013. szept. 18. 16:03
 3/8 A kérdező kommentje:
Mindenhol azt olvasom , hogy aki az első napon tette fel végig/sokszor barnás folyása , pecsételő vérzése volt. Összefügg a kettő? (erről nem írnak a tájékoztatóban)
2013. szept. 18. 18:43
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem a nőgyógyászom azt mondta, ha nagyon biztosra akarok menni, egy hónapig védekezzünk gumival is.

Ezután még 5 hónapig használtam, de nekem nagyon hamar fokozatosan elment tőle a libidóm, azóta nem panaszkodom a gumira.

2013. szept. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. Ha igazán biztosra akarunk menni akkor fog.gátló meg gumi is kell végig:D ez mindenre igaz. Igen ilyenkor jön rá az ember , hogy nem is olyan rossz a másik módszer . Hát remélem nekem beválik. :) Igazából a görcsök és a vérzés mennyisége miatt kellene:)
2013. szept. 18. 19:57
 6/8 anonim ***** válasza:

Az első hozzászóló vagyok. A pecsételő vérzés nálam sosem jelentkezett, sőt, hogyha még nem múlt el teljesen a vérzésem amikorra be kellett rakni a következőt, akkor másnapra el is múlt rögtön.

Nem váltok semmire, egyenlőre marad az óvszer. Talán nyáron megint elkezdem, de szeretnék egy kicsit pihentetni.

2013. szept. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én lassan 5 éve használom a gyógyszert! Nekem nem csökkent a libidóm tőle. Nagyon görcsölős voltam anno mielőtt el kezdtem használni és nekem szépen elmulasztotta. Júniusban szültem, azóta ismét használom és a görcsök nem jöttek vissza! :) Nekem nagyon bevált! :) Sok sikert hozzá! :)

20/L

2013. okt. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Most tartok a 2. gyűrűnél az 1. hónapban görcsöltem rendesen most annyira nem :) biztos hozzá kell még szoknom. viszont állandóan fáj a fejem és a szemem is :S amúgyis nagyon szenvedek de mostanában minden nap kb reggeltől estig. nem tudom , hogy a nuvaringtől van-e de remélem elmúlik.
2013. okt. 30. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!