Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Terhesség? (bővebben lent)

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Terhesség? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Az elmúlt hónapban az utolsó 2 tablettát kihagytam, mivel akartam, hogy hamarébb jöjjön meg a menstruációm. Előtte elolvastam a tájékoztatót, és ott úgy volt írva, h ha pl elfelejtem az utolsó előtti szemet, akkor dönthetek h rögtön beveszem, vagy pedig kidobom az egész szelvényt, és akkor más napon mint eddig fogom elkezdeni újra szedni, a lényeg, h 7 napnál több ne legyen tablettamentes. De nem volt írva semmi, hogy ilyenkor elmúlna a hatása, vagy hogy kellene máshogy védekezni. A lényeg, hogy a 7 napot meg is tartottam,addig inkább nem is szeretkeztem, miután a 2.drb tablettát vettem már be, lefeküdtem a barátommal, de nem volt nálunk óvszer. Mivel egy kicsit tartottam tőle, ezért nem is hagytam hogy belém élvezzen, de félek h nem nyújtott a tabletta megfelelő védelmet, és a előváladéktól esetleg terhes maradhattam. Ugye erre nagyon kevés az esély? Vagy lehetséges egyáltalán szerintetek?
2013. szept. 8. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem olvastál te valamit nagyon félre?

Ha akár 1 szemet is kihagysz, akkor a tabletta hatása csökkenthet. Ergo teherbe lehet esni.

Eltolni úgy lehet, hogy nem tartasz szünetet, hanem tovább szeded. És akkor nem jön meg akkor, amikor egyébként jönne.

2013. szept. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem olvastam semmit fére, így volt leírva a tabletta tájékoztatójában. Ha a 3.héten hagyom ki a tablettát, akkor ez a 2 lehetőség van: vagy kidobom azt a szelvényt, vagy beveszem a kihagyott szemet amint eszembe jut. A lényeg, h 7 napnál tovább ne legyen tablettamentes nap. Semmi olyan nem volt róla írva, hogy akkor kell óvszert használni, vagy hogy megszűnik a hatás. De egyébként, ahogy leírtam, akkor szeretkeztünk, mikor már az új szelvény 2. tablettáját vettem be, és nem élvezett belém
2013. szept. 8. 20:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor lehet hogy dobhatod a kukába a levelet, ha előbb abbahagyod, de akkor ezer százalék, hogy kiegészítő védekezés kell, ugyanis azt is elolvashatod a betegtájékoztatóban, hogy ha 1 szemet is kihagysz, akkor csökkenhet a hatás.
2013. szept. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Leírom 3x is, hogy a tabletta betegtájékoztatóban (Katya egyébként a neve) nem volt semmi írva arról, hogy kiegészítő védekezést is kell használni
2013. szept. 9. 11:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Utánanéztem neked erről a gyógyszerről.

Konkrétan erről a gyógyszerről semmilyen pontos információt nem találtam. Viszont amit te itt írogatsz, azt egy fórumban találtam meg. És a fórum, az nem betegtájékoztató!

Szóval ha van betegtájékoztató a gyógyszeredhez, akkor azt nagyon pontosan olvasd végig!

Én nem piszkálni akarlak tényleg, azért is néztem utána, hogy ne írjak már neked semmi hülyeséget, de így nem nehéz, hogy nincsenek információk erről a gyógyszerről. Csak ez nekem nagyon furcsa így!

2013. szept. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!