Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Félek ettől az egész fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Félek ettől az egész fogamzásgátlás témától. :/ Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lassan 16éves leszek és mondta már több barátom, barátnőm anyukája hogy nyugodtan elkezdhetnék már fogamzásgátlót szedni mert testileg és lelkileg is megértem a szexuális együttlétre, de valami mégis taszít :/

Többek között az is lehet hogy egyik nagynéném nagyon elhízott tőle és én is ettől félek igazából meg hogy pattanásosabb leszek és ha felborul a hormonháztartásom akkor nézhetek...

de közben mondták nagyon sokan is hogy léteznek már olyan fogamzásgátlót tabletták amik alacsony hormontartalmúak és direkt nekünk vannak kifejlesztve

valaki segítsen nekem döntést hozni könyörgöm mert ez így nagyon rossz :( ! köszönöm az értelmes válaszokat.



2013. aug. 27. 07:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Már élsz is szexuális életet? Ha még nem, akkor szerintem korai elkezdeni. Mindenképpen hormonokat szedsz, és semmiképpen sem természetes. Sokan leírják, hogy persze, nem árt, nem hízol el (ha esetleg elkezdesz hízni, lehet másikra váltani), de sok nő miután abbahagyta is rengeteg ideig nem tud teherbe esni - gyógyszer, és bármi gyógyszer azért a szükséges rossz kategóriába esik.


Másrészt viszont biztonságot ad. És egy javaslat: A fogamzásgátló mellett is csak akkor szeretkezz gumi nélkül, ha már ismered a párod régebb óta. Ad egy plusz védelmet (és nem fog 3 mp alatt elmenni benned :D). így ha szakad a gumi, sincs semmi gond...

2013. aug. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

10. válaszoló: gondolom tini vagy és fogalmad sincs, hogy mennyire káros a fogamzásgátló ilyen fiatal korban. Még i sem fejlődött teljesen a szervezete, de már leállíttatja a petefészkei működését a gyógyszerrel. Elképzelheted, hogy ez milyen károkat okozhat a szervezetben!


Másrészt, nem csak a felelősségteljes tablettaszedő és a kiszakadt gumizók léteznek!

De nyilván arról nem fognak itt feltenni kérdést, hogy "nem szakadt ki a gumi, mit tegyünk?".

Aki normálisan használja, annak nem fog kiszakadni. Ráadásul ha mégis, létezik esemény utáni tabletta, pont ilyen balesetek miatt.


Néha gondolkozz, mielőtt leírsz olyan baromságokat, mint amiket!


nőgyógy. assz.

2013. aug. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

És szerintem egy felelősségteljes tinit nem érdekli, hogy a párja akarja-e a gumit vagy sem, mert NEM FOGJA betenni neki gumi nélkül.

Mint ahogy a felelősségteljes tinik rohannak gumiszakadás után orvoshoz esemény utániért.


Az meg, hogy épp mit olvastál.. Ne haragudj, de kit érdekel? Én meg nap, mint nap látok olyan nőket, akik 114-16 éves koruktól szedték a tablettát és most már esélyük sincs teherbe esni. Némelyiknek a méhe olyan fejletlen volt, mint egy 9 éves kislányé.

2013. aug. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!