Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Félek ettől az egész fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Félek ettől az egész fogamzásgátlás témától. :/ Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lassan 16éves leszek és mondta már több barátom, barátnőm anyukája hogy nyugodtan elkezdhetnék már fogamzásgátlót szedni mert testileg és lelkileg is megértem a szexuális együttlétre, de valami mégis taszít :/

Többek között az is lehet hogy egyik nagynéném nagyon elhízott tőle és én is ettől félek igazából meg hogy pattanásosabb leszek és ha felborul a hormonháztartásom akkor nézhetek...

de közben mondták nagyon sokan is hogy léteznek már olyan fogamzásgátlót tabletták amik alacsony hormontartalmúak és direkt nekünk vannak kifejlesztve

valaki segítsen nekem döntést hozni könyörgöm mert ez így nagyon rossz :( ! köszönöm az értelmes válaszokat.



2013. aug. 27. 07:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Én is tartottam ettől a témától, de novemberben rászántam magamat, elmentem a dokihoz és semmi negatív változást nem hozott az életemben. Sőt, az én arcomat még rendbe is szedte és sokkal szabadabb a szexuális élet is. Szóval, szerintem menj, de ha esetleg a félelmeid beigazodnának, akkor visszamész és a doki majd felír egy másikat. ;)
2013. aug. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Valaki segítsen döntést hozni? Erre való a nőgyógyász. Elmész hozzá, és érdeklődsz a fogamzásgátlókról; főleg a mellékhatásaikról. Akkor ő szépen elmondja, amit tudnod kell, és ha úgy döntesz, felír egy tablettát. Ezután hazamész és alszol párat a dologra, majd ha úgy gondolod kiváltod a tablettát. Ezután alaposan átolvasod a mellékelt betegtájékoztatót, azt megbeszéled szüleiddel vagy olyan felnőtt ismerőssel akiben megbízol, vagy ha olyan kérdésed van, amire nem kaptál választ, akkor visszamész a nőgyógyászhoz, és felteszed neki.

Ezután már talán el tudod dönteni, hogy be akarod-e szedni a tablettát.

2013. aug. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Anno nekem is olyan gyógyszert irt a doki hogy arc pattanástalanító hatása van és csak mellékhatása a fogamzásgátlás.(Ezt utólag tudtam meg, mikor 1 éve betiltották) Szerintem amig nem élsz szexuális életet addig felesleges ilyenen parázni és egyáltalán gyógyszert szedni. NEkem a fenti gyógyszer nagyon szépen rendbeszedte a ciklusomat,elötte mindig változó volt mikor jön meg.EZt beszedtem,21 nap és 7 nap szünet.A 7 nap szünet 6.napján megjött mindig szombaton reggel 9kor vagy max 10ig bezárólag. Nem is hiztam tőle. Szerintem ha gyógyszert akarsz iratni akkor menj el akár anyud nődokijához aki majd megvizsgál meg elküld laborba és megitéli milyen gyógyszer jó neked.De pl amit a tvben is agyon reklámoznak(Pharmatex) recept nélküli foggátló ne kezd el enni mert rengeteg baba lesz mellette és ami abban van ne is akard tudni:D:D (27N)
2013. aug. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%

A mai fogamzásgátlók sokkal modernebbek és korszerűbbek, jóval kevesebb hormont tartalmaznak, mint a régiek. Régen pl. több hónapot kellett várni, mire kiürült a szervezetből, ma már elég 1 nap hozzá!

Így egyáltalán nem mondható el, hogy általánosságban véve valaki pattanásos vagy elhízott lesz a fogamzásgátló hatása végett.

Én összesen 7 évig szedtem eddig fogamzásgátlót, egyáltalán nem híztam el, sőt, az utóbbi években ledobtam 20 kilót és nem is vagyok pattanásos.:)

Egyénileg hathat így egyes szedőkre, de nem mindenkire.

És ha felírják majd, mikor szedni akarod, akkor előzetesen úgyis kivizsgálnak, majd pedig az első 1-2 hónapban úgyis kiderült, hogy az adott gyógyszer megfelelő-e a számodra.

Viszont amíg nem kezdesz el nemi életet élni, addig felesleges bármilyen kevés számban is hormonokkal tömni a szervezetet.

2013. aug. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :)

És nem korai még 15-16évesen egyébként?

Meg olyan kérdésem lenne még hogy mi a menete a kivizsgálásnak? És az meddig tart körülbelül?

2013. aug. 27. 08:12
 6/13 anonim ***** válasza:

15-16 évesen azért még egy picit korai, de rá 1-2 év múlva azért már fel szokták írni.

Amúgy kézi vizsgálat, rákszűrés, vérvétel, esetleg ultrahang előzi meg a felírást.

A rákszűrés eredménye kb. 2 hét múlva van meg, a vérvétel eredménye másnapra, a kézi vizsgálat és az ultrahang pedig egyből értékelve van ugye.:)

Amúgy a vizsgálatok pár percesek.

2013. aug. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

Én azért még megállnék egy-két percre, főleg azért, hogy kiderüljön: mi is a célja a fogamzásgátló tervezett szedésének?

Szerintem egy kicsit összetettebb a dolog, én a saját bőrömön tanultam meg. Kicsit azért rémisztő, hogy mindegyik szexuális életét megkezdő lány/nő pavlovi reflexszel választja a fogamzásgátlót. Azt megértem, hogy az anyuék szorgalmazzák, ha nem túl feledékeny a gyerek, akkor nem idejekorán lesznek nagyszülők.

Eltűnnek a pattanások, megnő a cickó, minimálisra csökken a menstruációs fájdalom, rendeződik a ciklus, de mi van utána?

Saját hülyeségemen okulva írok, ész nélkül szedtem én is, azokban az átfutási időkben is, amikor senkim sem volt. Úgyhogy több év után abbahagytam. Hatszor pattanásosabb lettem, mint azelőtt, az egész hátam kipattogzott, több hónap kellett, hogy elmúljon. És a menstruációs fájdalmaim felsokszorozódtak. Hányás, hasmenés, görcs a térdekig, korábban soha nem tapasztalt módon.

Az ismerősök között vagyunk néhányan ezen a véleményen. Ez csak egy szervezet, mindegyik más és más módokon reagál, de azért gondold át mennyire szükséges is ez!

2013. aug. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem anélkül se volt soha görcs.De pattanás annyi mint a fene:D:D
2013. aug. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát 15-16 évesen inkább még ne szedd.

17-18 évesen már elfogadható..

2013. aug. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
23%
Ja:) Utolsó ne szedje a fogamzásgátlót és utána jöjjön ide hogy: Kilyukadt az óvszer vagy a párom lusta volt felhuzni és terhes lehetek kérdéskör?:D Szóval igen inkább egyen fogamzásgátlót rendesen és nem kihagyva szemeket mint ideje korán terhes legyen.(Pl aki most olvastam facén: 19éves,2 gyereket elvettek tőle már de ő a 3.al terhes.) S segitséget kér mert nincs meg a kiságy és ruha a babának de hamarosan szül és fél h elveszik tőle.
2013. aug. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!