Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mért kéne dokihoz fordulni?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mért kéne dokihoz fordulni?

Figyelt kérdés

Multhéten volt meg, utolso nap, vasárnap már nem nagyon.akkor szeretkeztem a barátommal, és másnap hétfön kellett volna elkezdeni az egy új levelet a Yasminelle fog.gátlóból., de csak kedden tudtam kiváltani, aztán kedden reggel beszedtem a hétföit , este pedig a keddit.

de az ábrán az van a leirásban, hogy ha az 1. héten mulasztottam, és az elötte valo héten szexuális kapcsolatot létesitettem, akkor forduljak orvoshoz..a többi hétre azt irja, hogy pótoljam be...

Hát..én most is bepótoltam..késön néztem az ábrát. Úgy tudtam mindig bekell pótolni.

Ne nézzetek tapasztalatlan libának, de ezt most nem értem, nem úgy van hogy menstruáció alatt védett az ember?

Mért nem elég egyszerüen bepótolni, mért kell dokihoz menni? Mi történik ilyenkor? vagy csak 100%os elővigyázatosság?


2009. okt. 30. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:

én is et szedtem, jó hogy pótoltad, de megeshet hogy teherbe estél, a dokihoz menés ezt jelenti, ugyanis ezzel már a doki sem tud mit kezdeni csak az abortusz, de úgy emlékszem hogy ha a rendes tájékoztatót nézed akkor abban benne van bővebben hogy előfordulhat hogy teherbe esett.. itt is van: " Egy filmtablettát hagyott ki az első héten

Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut, még akkor is, ha ez két tabletta egy időben történő bevételét jelenti. A következő tablettákat a szokásos időben vegye be. Alkalmazzon kiegészítő fogamzásgátló módszert a következő 7 nap alatt, pl. óvszert. Ha a mulasztás előtti héten szexuális együttlétre került sor vagy elfelejtette a tablettamentes időszakot követően elkezdeni az újabb csomag szedését, tudomásul kell vennie, hogy a terhesség kockázata fennáll. Ebben az esetben forduljon orvosához" használj egy hétig gumit hogy ezután semmiképpen se történjen meg, ha eddig megúsztad.

2009. okt. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Okés.Köszönöm.:)

Igen..ez azt hiszem alap hogy 1 hétig kiegészitő védekezés is kell, de mennyi az esélye, nem sok ugye hogy terhes lettem ?

2009. okt. 30. 12:40
 3/6 anonim ***** válasza:
nem te lennél az első aki teherbe esik mert kihagyott egy szemet, úgyhogy megvan az esély, nem olyan nagy de megvan.
2009. okt. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem annyira fura, hogy azt írja, hogy ha ELŐTTE éltem nemi életet..mert ha utána, akkor oké, tudom, de így.. remélem nincs gond.(:
2009. okt. 30. 12:50
 5/6 anonim ***** válasza:
a spermiumok onnantól hogy a párod belédélvezett, szépen felvándorolnak a méhedbe ami egy zárt és biztonságos, ideálisan védett hely, ahol 7-10 napig is elélhetnek. ezért.
2009. okt. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
oké.értem.köszönöm.
2009. okt. 30. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!