Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek lehetek terhes...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek lehetek terhes ilyen gyorsan?

Figyelt kérdés

Több év szedés után abbahagytam a fogamzásgátlót,a 7 napos szünet után nem kezdtem el szedni, akkor kétszer együtt voltunk, és most valamelyik nap is akkor sem védekeztünk.

Nem tudom miért, de 2 napja görcsölget nagyon a hasam alján, de még csak 2 hét múlva kellene megjönnie. Volt már olyan aki gyógyszer letétel után egyből terhes lett?


2013. aug. 21. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:
előfordulhat de általában azért kell 1-2 hónap amig ujra beindul minden. szerintem csak a peteérést érzed.
2013. aug. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Ha sokáig szedtél fogamzásgátlót akkor különben se megy olyan gyorsan, nyújt egy bizonyos védelmet. Amúgy meg a megtermékenyítés időtartama 72 óra ha minden ideális (póz, ondó mennyisége, stb...) Peteérés szerintem is. 22/F
2013. aug. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért a szedés (pláne több év szedése) után érdemes várni minimum 3, de inkább 6 hónapot a teherbe eséssel, hogy teljesen kiürüljön a szervezetedből a maradéka, mert szerintem ennyi idő után még bőven van benned belőle... így ha terhes is leszel, némi veszélynek teszed ki a babát. szerintem azt a fél évet igazán kibírjátok már óvszerrel vagy másképp, ha tényleg egészséges babát szeretnétek... meg én is körbekérdeztem már ezt, sokan mondják, hogy a fél év kivárása után azonnal teherbe estek.
2013. aug. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Középidőben a peteérést érezheted. Mivel a tabletta leállította a peteérésed, most ez szokatlan érzés.
2013. aug. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt mondta az orvos, hogy ezek a mai gyógyszerek annyira alacsony hormontartalmú gyógyszerek, hogy azonnal kiürülnek a szervezetből és nyugodtan lehet próbálkozni.
2013. aug. 21. 11:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Jajj nehogy elhidd hogy baja lenne a babának! -.- Az orvosok szokták mondani hogy várni kell 1-2 hónapot,DE nem azért mert baj lenne hanem mert ha nem jön össze felé a baba nem kell csodálkozni.Van akinek 6 hónapig nem sikerülAz sem azért van sokakná mert maga a gyógyszer van még benne az illetőben,hanem maga a szervezete nem ált még át a régi rendszerre.van aki 1 hét után teherbe esik és nem lesz semmi baj úgy sem! :) ha valaki gyógyszer mellett teherbe esik és nem tudja,szedi tovább sem lesz baja a babának... nézz utána annyi hogy ilyenkor érdemes abba hagyni de ahh néha olvasok itt olyan sületlenségeket hogy az eszméletlen-.- :D Annyi hogy tesztelj majd mindenképpen,de arra is gondolj hogy a tabi sok menzeszhez kapcsolódó kellemetlenségtől megvéd,tehát így hosszabban fogsz menstruálni,erősebbek lesznek a görcsök és valóban nagy eséllyel a peteérést érezted... :)
2013. aug. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem nőgyógyász mondta, hogy azért szokták javasolni a 3 hónap szünetet, mert ha már visszaáll a ciklus, akkor pontosabban tudják számítani a teherbeesés időpontját. De ma már az ultrahanggal nagyon pontosan tudnak számolni. (Legalábbis úgy 10-15 évvel ezelőtt még ez volt az oka, szerintem csak simán fennmaradt ez az "urban legend", hogy várni kell...)
2013. aug. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én voltam úgy (21 éve) hogy abbahagytam a tri-regolt, megjött és már 1-2 héten belül teherbe is estem. azóta ilyenekkel nem mérgezem magam, inkább marad a kiszállás a villamosból a végállomás előtt. azóta nincsen gond, nincs terhesség.
2014. szept. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!