Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló ep kártyáról?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló ep kártyáról?

Figyelt kérdés

Most szeretnék elkezdeni fogamzásgátlót szedni, a kérdéseim a következők: Milyen típust szedjek, melyiknél a legkisebb a kockázat az elhízásra, és hogy lehet-e egészségpénztár kártyával kifizetni a patikákban?

18/L


2013. aug. 16. 09:09
 1/3 anonim ***** válasza:

EP kártyával lehet fizetni fogamzásgátlóért. Általában jobban jársz a ratiopharm termékekkel, sokkal olcsóbbak. Egy nőgyógyásszal beszéld meg a megfelelő választást, de tudj róla, hogy 3 havi adagot kaphatsz 2500 forintért és 30 000-ért is, és az utóbbi nem bíztos, hogy jobb. A sensonette-ről hallottam, hogy jó, de mivel fiú vagyok, saját tapasztalataim nincsenek. Minél kisebb hormontartalmút szedsz, annál jobb, és ha elkezdenél hízni, azonnal fordulj a nőgyógyászodhoz, hogy váltsatok gyógyszert!

Nagyjából ennyi, de majd a lányok úgyis mondanak okosat. A nőgyógyászt nem fogod tudni megkerülni, de jó, ha van már infód előtte a dolgokról.

2013. aug. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátlót nem te választod ki magadnak és nem is kapsz vény nélkül a patikába! Vagyis kapsz, hormonmenteset, mint a Pharmatex, de nem túl megbízható és jó a használata. Én magam sosem használtam, de a környezetemben pozitív dolgot még nem igazán hallottam róla.

Szóval elmész nőgyógyászhoz, ott megvizsgálnak kézzel, csinálnak rákszűrést, elküldenek vérvételre, esetleg csinálnak ultrahangot és az eredmények tükrében fognak neked gyógyszert kiírni.

És mindenkinek más a megfelelő és jó.

Alapvetően pedig nem lehet elhízni a gyógyszertől, az régen volt, mert a régiek sok hormont tartalmaztak. A maiak már kevesebbet, de egyénenként eltér az egyénre kifejtett hatás.

És amikor megkaptad a receptet, akkor kiválthatod EP kártyára.

Általában 3 havi adag olyan 6-7-8 000 Ft körül van.

2013. aug. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen lehet EP kártyával fizetni.

Az orvossal egyeztess arról, hogy melyik lenne számodra a legjobb megoldás. Anyagilag és egészségügyileg egaránt. Ez nem úgy van, hogy odamész egy névvel, hogy ezt a márkát kérem...

A mai tabiktól már nem igazán lehet hízni, emiatt ne aggódj.

2013. aug. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!