Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kimaradt fogamzásgátló?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kimaradt fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
3 éve szedek fogamzásgátlót. Eddig mindig időben vettem be. Most a 3.hét legutolsó szemét nem vasárnap 23:00-kor vettem be, hanem hétfőn 17:00-kor. Hétfő reggel együtt voltam a barátommal. Most elkezdtem a tablettamentes hetet. Így csökkenhet a védettség?
2013. júl. 24. 23:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen fogamzásgátlót szedsz?

Olvasd el a betegtájékoztatóban, ha nincs már meg keress rá neten, tuti fent van. Minden fogamzásgátlónál le van írva, hogy mi van ha adott napon elfelejtetted bevenni. Szerintem az utolsónál nincs gond (legalábbis az enyémnél). Keresd elő/keress rá, le van írva pontosan. :)

2013. júl. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, csökkenhet, olvasd el a betegtájékoztatót, mi a teendő.
2013. júl. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Általában ilyenkor az a teendő, hogy a kihagyással együtt tartasz hét nap szünetet. Azaz a szokásosnál 1 nappal korábban fogod elkezdeni a következő levelet. A te esetedben ez hétfő helyett vasárnapot jelent.


Így marad a védettség.


Ha ezt nem tartod be, akkor egyrészt a hétfői aktus miatt is főhet a fejed, másrészt a levél első hét napjában se leszel védett.


DE természetesen olvasd el a tájékoztatót!

2013. júl. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 25. 00:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem is pótoltad? Csökkenhet, de sztem az a legtutibb most, ha gumiztok a következő levélig..
2013. júl. 25. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!