Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek van okom az...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek van okom az aggodalomra?

Figyelt kérdés
Tegnap este vettem be az első szem fogamzásgátlót, az orvosom azt mondta és a betegtàjékoztatón is az áll, hogy amennyiben a ciklusom első napján kezdem el szedni a tablettát, abban az esetben azonnali védettséget biztosít. Még az este folyamán együtt voltunk a párommal, nem védekeztunk. A doki és a betegtájékoztató informálása miatt teljesen nyugodt voltam, viszont itt azt olvastam hogy kell vvárni napokat vagy egy hetet. Ezek az információk elbizonytalanítottak. Hogy látjátok ezt a helyzetet?

2013. júl. 15. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:
nincs. nyugodj meg. amúgy sem biztosít 100%os védettséget semmi sem. de mivel az első napon kezdted el szedni, és az állt a tájékoztatón h védettséget biztosít és nincs okod aggodalomra.
2013. júl. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én 1 hete szedek fogamzásgátlót és én is a ciklusom első napján vettem be az első szemet. Az én betegtájékoztatómban is az áll, hogy ezesetben azonnali védettséget nyújt, nincsen szükség kiegészítő védekezésre. Ennek ellenére az orvosom érdekesen azt mondta, hogy az első hónapban még nem véd, szóval óvszerezzünk addig. Hát, nem tudom... Mi inkább biztosra megyünk.
2013. júl. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én egy levelet szedtem eddig be, ugyancsak az első napon kezdtem el szedni, de nekem a doki 1 hetet mondott. Mondjuk mi 20 szem után csináltuk először úgy, hogy nem védekeztünk.
2013. júl. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én is pár napja kezdtem el szedni, szintén azt írta a tájékoztató, hogy ha első naptól szeded, akkor onnantól véd is, ezt a nőgyógyászom is megerősítette.

nekem azt tanácsolta, hogy inkább a 3. naptól kezdjem el szedni, és csak emiatt kell várnom még egy hetet, mire biztosan véd, különben már okés lenne. :)

2013. júl. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. júl. 15. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!