Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kinek mi a véleménye és...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek mi a véleménye és tapasztalata a spirál fogamzásgátlóról?

Figyelt kérdés
2009. okt. 19. 13:24
 1/10 anonim válasza:
83%
Jó! 2 perc alatt felteszik, 5 év múlva 2 perc alatt leveszik, és közben semmi gondod!
2009. okt. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Anyám spirált használt,de mégis megfogantam...ennyit erről.
2009. okt. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Az oké, hogy 5 évig nincs gondod, de viszont: gyakori a méhen kívüli terhesség veszélye, iszonyúan fáj ha megjön a havid és valaki bevérzik mellette. Szóval inkább minden nap egy tabletta, mint ennyi gond!
2009. okt. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
én sok rosszat hallottam róla, 8-10 napos vérzések, teherbeesés, fájdalmas görcsök stb. de ha szültél akkor végülis egy próbát megér hátha neked bejön, én sem akarnám magam hormonokkal tömni ha már van kisbabám.
2009. okt. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
64%
Nekem az első gyerekem után spirálom volt 7 évig.Ezt 15 évvel ezelőtt rakták fel.szerintem az egyik legjobb fogamzásgátló.Nekem teljesen bevált,egyáltalán nem görcsöltem a menszinél,sőt rövidebbek lettek.Méhen kívüli terhes sem lettem.Szerintem mindenki szervezete másképpen reagál rá.De tabletta/gumi mellett is estek már teherbe nők vagy lettek méhen kívüli terhesek!Állítólag a mostani spirálok pedig még jobbak.Ha már nem szeretnék több gyereket(most tervezzük a harmadikat)akkor nekem is spirálom lesz.
2009. okt. 26. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Szerintem is nagyon jó! Én egy trombózis miatt nem szedhettem tablettát, és a spirál volt az egyetlen lehetőség. Mivel még nem szültem, ezért a legkissebbet kaptam.

Nekem előtte sosem voltak görcseim, a felhelyezés után is csak minimális. És mintha megfordult volna a ciklusom. Az első pár napban alig, az utólsókban jobban.

De maximálisan meg voltam elégedve. Most szeretném leszedetni, mert babát szeretnénk.

2009. okt. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Nekem, férjemmel és hasonló gondolkodású ismerőseinkkel egyetemben, az eddigiekhez képest nagyon rendhagyó véleményünk van:


A szex elsődleges célja a fajfenntartás.


Az ember egy különleges ajándékot kapott azzal, hogy ilyen mértékben képes élvezni is, örömforrásként megélni, nem csupán a hasznossági oldalát tekinteni a dolognak.


Mára ez a dolog megfordult: sokan csak a testi élvezetet akarják megélni vele, de az utódnemzéstől viszolyognak.


Hát nem érdekes? Sikerült teljesen kifordítani a dolgot!


Pedig ideje lenne megbarátkozni azzal, hogy az ember nem egy egyedül létező lény, hanem környezetének szerves része, és bizony az egészet egy nálunk sokkal nagyobb, erősebb, értelmesebb erő hozta létre, formálta olyanná, amilyen. Ezt az erőt szokás Istennek is nevezni.


Namármost, ha Isten teremtett férfit és nőt, adott nekik nemzőszerveket, hogy szaporodjanak a vele való együttműködés szerint

(mindenféle álvallásos áhítattól, valamint a világ legsikeresebb horrorisztikus ponyvaregényétől, a Bibliától tekintsünk most el),

akkor rájöhetnek, hogy ilyen cselezgetéssel, mint a fogamzásgátlás, csak azt érik el, hogy sikeresen elszúrják saját, e életre szóló vállalásukat, nehézségeket okozva ezzel maguknak, családjuknak, leendő gyermeküknek.


Elég bölcs a természet ahhoz, hogy tudja, mikor kell gyermeknek születnie, és mikor nem.


Például hosszú évek fogamzásgátló hadjárata után sok pár csak nehezen, vagy egyáltalán nem tud újra gyermeket nemzeni. Ez lehet azért, hogy rájöjjenek, micsoda értéket próbáltak elherdálni saját önző szempontjaik előtérbe helyezése miatt.


Minden eset egyedi, általánosságokat mint minden más területen, itt is óvatosan szabad csak emlegetni.


Saját tapasztalatom mindenesetre, hogy nehéz anyagi helyzet nem lehet indok arra, hogy gátat vessen az ember az új élet fogadásának: ha valaki éli a sorsát, akkor minden lehetőséget megkap arra, hogy megtapasztalja, amit meg kell. Ha bőséges gyermekáldást, akkor azt, ha annak alapvető hiányát, vagy elvesztését, akkor azt.


Ha valaki nem tudja felvállalni a felelősséget, ami a házasélettel jár, tudniillik, hogy gyermek születhet belőle (teljes fogamzásképtelenséget eredményező módszerek, még együttes használatukkal sem léteznek), akkor inkább viseljen erényövet, és várja meg, amíg igazán felnőtté válik, különben csak addig jut, mint az oviban egymás bugyijába izgatottan nyúlogató kisfiú és kislány, azzal a különbséggel, hogy ezúttal egy harmadik élet a tét.


Részünkről mindenkit csak bátorítani tudunk, hogy bízzon magában, a természetben, abban, hogy ha engedi megtörténni, aminek meg kell (akár egy tizedik gyermek születését is, ha éppen az a sorsfeladata :) bár ez manapság nem túl gyakori), hosszú távon bíztató eredményei lesznek!


Szívesen ajánljuk fel segítségünket annak, aki gondban van, de szeretne megnyugodni a dolgát illetően!

2009. okt. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Gondolom te hivo vagy.
2010. jún. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem értem mi köze van ide a vallásnak?De nem vagyok hívő, mert csak a hívők használhatnak spirált?
2010. jún. 21. 12:24
 10/10 anonim válasza:
Még ha véd is a teherbeeséstől, nagyon nem etikus. Fogamzásgátló hatása abban áll, hogy a már létrejött embrió nem tud megtapadni. Szóval nem akadályozza meg a fogantatást. Sok helyen nevezik ezt a módszert "kis abortusznak". Én ellene vagyok, soha nem tudnám ezt csinálni.
2010. júl. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!