Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló mellett lehet...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló mellett lehet ebben a helyzetben valami probléma?

Figyelt kérdés
Sziasztok a levél(Diane 35, 5 hónapja szedem) utolsó előtti szemet szokás szerint este 9-kor bevettem, rá 2 órára hasmenésem volt, tehát nemtudom hogy felszívodhatott-e rendesen vagy nem, másnap együtt voltunk a párommal és a biztonság kedvéért megszakításos módszert alkalmaztunk. A 28.at is megszokott időben vettem be utána este 9 kor. Én mégis aggódok. a 27. szemnél ha nem teljes mértékben szívódott fel akkor véd másnap egész nap ha már a 28 szem utána egy teljes hetet véd?
2009. okt. 18. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem ilyen 1xű, hogy "1 teljes hetet véd". A dolog úgy néz ki, hogy a 28. után megvonásos vérzésed lesz, ami alatt nem eshetsz teherbe, mert a méh nyálkahártyáját épp lelöki a tested. Valszeg nem lenne bajod, ha csak 27-et vettél volna be.


Szóval, szerintem nyugi, nem leszel terhes. Megjött? Ha igen, akkor majdnem biztos lehetsz benne. Ha mégis félsz, vegyél terhességi tesztet és nézd meg. Dokihoz kár rohangálni, ha terhes vagy, akkor terhes vagy, ha nem vagy terhes, akkor meg nem... ezen a doki sem tud változtatni. Szerintem csináld, ahogy szoktad, aztán csinálj terhességi tesztet és ha véletlen mégis terhes vagy, akkor idegeskedj!


Ja és vigyázz a Diane 35-tel! Azt hiszem max. 2 évig szedheted, utána tönkreteheti a méhed! Ha a bőröd miatt nem muszáj ezt szedni, akkor válts minél előbb!

2009. okt. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. a szünet első napján vagyok, majd csak az 5. nap kell megjönnie. de remélem nem lesz probléma.
2009. okt. 18. 15:08
 3/8 anonim ***** válasza:
A természet csodálatos dolgokra képes, bár lehet. Semmilyen estben se írd le gyerekkel kapcsolatban a "probléma" szót, mert esetleg visszaüt...
2009. okt. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a figyelmezteét... erre még nem is gondoltam...
2009. okt. 21. 15:24
 5/8 A kérdező kommentje:

Lécci valaki végre a kérdésre is válaszolna nem csak a gyógyszert becsmérelnétek vagy egyéb.

első válaszolónak:

tisztában vagyok vele, hogy nem olyan egyszerű h "1 hétig véd" nem kell belekötni de ha belegondolsz ha valakinek a szünet végén jön meg mint pl nekem 5. nap akkor 4 napig még védenie kell...

A gondolatmenetem ígyszól: tehát elvileg peteérésnek a 13-16. napon kellene lennie tehát ha minden oké(nincs rendkívülis peteérés stb) akkor a 22. napon élő petesejtnek se szabadna lennie... másrészt sokan csak megszakítással védekesznek, nálunk az is megvolt. Harmadrészt a betegtályékoztató a "súlyos hasmenés"-t ír, márpedig szerintem nem volt súlyosnak mondható. az elméletem szerint mindennek rendben kéne lenni. igazam van vagy nem? szerintetek?

2009. okt. 21. 15:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy 1xi alkalom nem tekinthető súlyos hasmenésnek. Ha egymás után 2x vagy 3x lett volna az már annál inkább. Szerintem nem kell félj!
2009. okt. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nem szívódott fel teljesen, az biztos. Viszont szerintem nem kell aggódnotok, egyszeri megszakítással még nem akkora az esélye...

Máskor, ha ilyen van, akkor egy hétig kell kiegészítő védekezést alkalmazni. Remélem, nem lesz baba!

2009. okt. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Minden oké, pontosan megjött, ahogy szokott. Tehát megnyugodtam:)
2009. okt. 23. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!