Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért nem jön meg?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem jön meg?

Figyelt kérdés

Már legalább 14 napja késik a menstruációm?

24 éves vagyok, és igaz, már többször is előfordult, hogy akár fél évig is kimaradt. Létezik, hogy az intenzívebb fizikai megterhelés az oka? Kb 1,5 hónapja egyre nagyobb súlyokkal (kondi) edzem, illetve a nyárra való tekintettel mindig van mit csinálnom. Naponta max 4-6 órákat alszom.

A barátommal mindig védekeztünk, a gumival sosem volt gond, főleg úgy, hogy el sem ment bennem.

Mindennek ellenére, mégis kicsit aggódom, hogy mi van ha mégis terhes lettem. 24/l


2013. júl. 4. 07:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Azért biztos ami biztos alapon csak elvégeznék egy tesztet .14 nap után ár biztos eredményt mutat .Az edzés nem befolyásolja,késlelteti ,sőt inkább hamarabb meg kéne jönnie ,mert az erőlködés hatására a nyálkahártya könnyebben lelökődhet .
2013. júl. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi a választ.

Azt elfelejtettem írni, hogy fogyózom is + már hetek óta mindenféle dolog miatt nagyon ideges vagyok.

2013. júl. 4. 07:26
 3/9 anonim ***** válasza:
A helyedben elmennék nődokihoz. Az aggasztó, hogy kimaradt hónapokra már. Valami nincs rendben. Ezt meg kell oldani, ha szeretnél valaha majd gyereket.
2013. júl. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

nem, nem szeretnék semmiféleképpen gyereket. sem most, sem pedig később. Már jó párszor gondolkodtam a végleges fogamzásgátláson, s ha lesz egy kis időm, biztos megcsináltatom majd.

2013. júl. 4. 08:01
 5/9 anonim ***** válasza:

Végleges fogamzásgátlást ne csináltasd meg ilyen fiatalon! Én is egy csomó ideig ezt gondoltam, és én is gondolkodtam rajta. De jött a barátom, és azt szeretném, ha ő lenne a gyerekeim apja ;) Szóval ne, mert nagy valószínűséggel megbánod.


Egyébként hány kiló és centi vagy? Ha túl kevés akkor valószínűleg amiatt..plusz kevés alvás, ilyenek.

2013. júl. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Snooch ***** válasza:

Csinálj tesztet, hogy a terhességet kizárhasd!

Egyébként pedig az összes általad felsorolt tényező (intenzív fizikai megterhelés, fogyókúra, idegesség, fáradtság, hirtelen meleg) okozhatja a késést.

Én anno próbáltam a 90 napossal fogyózni, a 3 hónapból egyikben sem jött meg, pedig én csak az étrendemen variáltam.

2013. júl. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Napjainkban a nem kívánt terhesség elkerülésére számos fogamzásgátló módszer elérhető. Azoknak, akik nem akarnak (több) gyermeket, végleges megoldást jelent a műtéti úton történő, mindkét oldali petevezető elkötése, mely megbízhatósága szinte 100%-os.


Hangsúlyozni kell azonban, hogy ez végleges megoldás. Emiatt csak kérésre végezhető, és szigorú törvényi szabályozás vonatkozik rá.

Kik kérhetik a sterilizációs műtétet?


2006. május 31-ig a régi egészségügyi törvény értelmében azok a nők kérhették a sterilizációt, akiknek 30 évesen 4 gyermekük, vagy 35 évesen legalább 3 gyermekük volt. 40 év felett bárki kérhette gyermekeinek számától függetlenül.

2013. júl. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az előzőt csak azért írtam, mert ez a szabályozás nem véletlenül volt. Bármi történhet, ami miatt meggondolod magad. Létezik injekciós fogamzásgátlás is, amit 3 havonta kell beadni. Elég megbízható, nem macerás és kimaradhat a vérzésed tőle teljesen. Nem túl drága 1500-2000 Ft kb. 1 injekció. Ha meggondolod magad, akár 10 év múlva,nem végleges. Nem tudhatod, mit hoz a jövő.
2013. júl. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat és az információkat. Sajnos én nagyon ódzkodom a hormonokat megbolygató szerektől, s gondolom, az a szuri is ezen az alapon működik.

Hány kg vagyok? 173cm-hez kb 55 kg (az edzések hatására elég izmos) naponta egyébként max 1500kcalt eszem és 5-6 liter vizet iszom :)))

2013. júl. 4. 13:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!