Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Vélemények a Patentex oval...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vélemények a Patentex oval kúpról/kémről?

Figyelt kérdés
Távakapcsolatban élünk, szóval nem mindennapi alkalmazásra kéne(kb 3-4 havonta 1-2 hétre lenne alkalmazva, és peteérés környékén mindenképpen megszakitanánk)Úgy 1 évig kellene, utána elkezdenéma fogamzásgátló szedését. Olyanok irjanak akik használták/használják, és örülnék ha elég részletesen leirnátok hogy mire figyeljünk nagyon. pl. idő,3 órán belül.

2013. jún. 14. 16:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Én pár évig használtam, nem lettem terhes, mellette megszakítással védekeztünk, peteérés környékén inkább gumit használtunk.

A Pharmatex csípett és ez olcsóbb is, a kúpot használtam.

Annyi a negatív hogy hülye szaga van és akció közben/után elkezd folyni, vigyázni kell az ágyneműre. És az íze is borzasztó, de nem én ettem meg :D

A hatékonyságáról meg mondanak mindenfélét, nekünk jó volt, betartottunk minden előírást. Azt hiszem, a dolog előtt 10 perccel kellett feltenni, meg előtte/utána talán 3 órával nem volt szabad -nagyon- megfürdeni alul.

2013. jún. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%

Az az egy év simán elég lehet arra, hogy ezzel a módszerrel teherbe ess.

Megszakítással még hagyján, de ha véletlen peteéréskor éppen nem szakítjátok meg, akkor könnyen összejön a gyerek.

Egyébként nekem nincs jó tapasztalatom a spermicidekkel, bár én a Pharmatexet próbáltam, nem a Patentexet. Csípett mint a fene, meg is hiúsult a szex, mert 2 perc után rohannom kellett kimosni. Még 2 óra múlva is sajgott az egész. De persze nem mindenki érzékeny rá, egyik barátnőmnek semmi baja tőle pl.

Amúgy én anno azért választottam a Pharmatexet a Patentex helyett, mert a Patentexben nonoxynol van, ami nem éppen egészséges.

2013. jún. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor megszakitas es peteeresnel nagyon figyeljunk . Es ez is veny nelkul kaphato? En azert calasztanam ezt mert sokan mondjak hogy lenyegesen jobb mint a hparmatex.
2013. jún. 14. 17:47
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem jobb mint a pharmatex. Az ok amiért többen allergiásak a pharmatexre mert fertőtlenítő van benne.

Ami hátrány azoknak akiknek nem bírja a szervezetük.

Én hajlamos vagyok sajnos a gombásodásra.

Kb 4 éve volt mikor elkezdtem szedni (pont egy nyavajám volt éppen akkor is) a pharmatex önmagában megoldotta a problémát és amig használtam a panaszaim száma kb nullára csökkent és valamilyen csoda folytán terhes sem lettem (ahogy sok más barátnőm sem)

2013. jún. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szerintem akik teherbe esnek mellett azok nem tartanak be mindent.. gondolok itt a mosakodasra,idore stb. Vagy ezt csak en gondolom igy? :/ olvasgattam es a hozzaszolasok 70% a azt mondja hogy bevallt. A csipes pedig pont azert van mert fertotlenit,de gondolom ez csak az elso par alkalom.
2013. jún. 14. 19:11
 6/10 anonim ***** válasza:

Nyilván így van. Ha valaki minden kis szabályt betart és persze megszakítással csinálja akkor nagyon kicso a teherbe esés esélye. Aki teherbe esik pharmatexel mondjuk mert nem várta ki az időt vagy mosakodott közvetlen előtte utána az sem fogja bevallani...szimplán lesz@rozza. Nem azt mondom,hogy nincs meg rá az esély,hogy így is összejöjjön ez a baba de elég rendesen túl van dramatizálva ez a pharmatex történet.

Az orvosok pedig miért vannak ellene? Mert megéri nekik.

90%-uk ne ate egészségedet fogják szem előtt tartani,hanem,hogy melyik gyógyszergyártó céggel van szerződésük és megpróbálnak szépen rábeszélni a bogyóra.

Nem véletlen nem lehet kapni már magyarországon az "ősidőben" tökéletesen bevált pesszáriumot vagy a sokak által nem is ismert bizonyos tampont(ami szerény véleményem szerint a legjobb fogamzásgátló módszer volt amit kitaláltak).

Amíg ezek forgalomban voltak a gyógyszerekre közel nem volt ekkora kereslet.

2013. jún. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Vedkezhetunk sok felekeppen,de egyik se lesz sose 100%-os modszer. Koszonom a valaszokat, a parom elegge nem bizott ebben, de akkor nagyon oda kell figyelni es jo. :)
2013. jún. 15. 11:07
 8/10 anonim ***** válasza:
41%

Utolsó:

Jó, persze, megszakítással megbízható. Mert nyilván azt a kevés spermiumot kinyírja.

De megszakítás nélkül a spermicidek pearl indexe 25. Azaz 100 nőből egy év alatt 25 teherbe esik csak spermicidek megfelelő használatával.

2013. jún. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hat igen.. de figyelni kell plusz megszakitas akkor:)
2013. jún. 15. 13:13
 10/10 NPéter899 ***** válasza:
Ne nevess ki ! Ma 71ves vagyok 1966-ban hoztam Németországból mg nőgyógysz bartaim is mint fehér egérre néztek még kis radi doboz is v olt hozzá !! Felmelegíti a hüvelyt, ok folyik.Azért mi + óvatosak voltunk, A sex technikát de a védekezést is tanulni kell. !
2019. aug. 24. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!