Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Rossz a fogamzás gátlóm,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rossz a fogamzás gátlóm, pecsételő vérzésem van tőle, hagyjam abba?

Figyelt kérdés
Szülés után vagyok 10 héttel. 3 hete jött meg először a menzeszem, a doki javaslatára ugyan azt a fog.gátlót szedem mint szülés elött. Régen jó volt, 5 évig ezt szedtem, most viszont a rendes mensi óta pecsételő vérzésem van. Szedjem ezt a levelet végig vagy inkább hagyjam abba? Két hét múlva tudok csak orvoshoz menni. Biztos felír majd másik gyógyszert, de addig is ezt vajon szedjem végig vagy hagyjam abba? Ha abbahagyom akkor pár nap múlva újra megjön a mensim ugye?
2013. jún. 5. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
ha az első levelet szeded akkor szerintem még normális a pecsételő vérzés, mert a szervezetednek hozzá kell még szoknia a gyógyszerhez :)
2013. jún. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm de nem emlékszem hogy annak idején is így lett volna. Abban biztos vagyok h ez igy nem jo csak nem tudom h szedjem e végig a levelet vagy hagyjam abba...
2013. jún. 5. 11:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Szedd végig a levelet most már ne hagyd abba mert teljesen megkavarod a hormonjaid. De szerintem normális ez a pecsételő vérzés mert amikor valaki elkezd szedni fogamzásgátlót az első levélnél még előfordulhat ilyen pecsételés. Ugye szülés után kezdted el szedni, tehát azért jó sokáig nem szedted előtte szóval ez majdnem olyan dolog, hogy mintha előről kezdenéd az egészet. Szerintem aggodalomra semmi ok.
2013. jún. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!!!
2013. jún. 5. 13:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Szülés után a hormonháztartásod teljesen más, mint előtte!

Az első ciklusban az áttöréses vérzés teljesen normális. Nekem is volt, pedig nem is szülés után közvetlenül szedtem. :) Aztán a második ciklusban már egyáltalán nem jelentkezett, szépen beállt. Emiatt ne hagyd abba, mert pont a következő ciklustól jöhetne rendbe, ha most abbahagyod, még jobban összezavarodik a hormonháztartásod! Nem valószínű, hogy mást írna a dokid, mert szülés után nagyon kevés fajta fogamzásgátlót lehet szedni, és nyilván tisztában van azzal is a dokid, hogy az első fogigátlós ciklusban ez teljesen megszokott. :)

2013. jún. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!