Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Teherbe esés előfordulhat?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teherbe esés előfordulhat?

Figyelt kérdés
Most kezdem el fogamzásgátlót szedni. Az orvos amikor felírta minden részletesen elmagyarázott , hogy milyen fajta gyógyszer, milyen mellékhatásai lehetnek, hogyan kell szedni stb. Azt mondta hogy az első szem beszedése után teljesen védett vagyok. Mindent úgy csináltam ahogy elmondott és a 4. szem bevétele napján voltam először a párommal úgy hogy bennem ment el. Most viszont a kezembe akadt a tájékoztató amin az állt, hogy ha a menstruáció megjövetelének 3-5 napján kezem el szedni ( 3. napon kezdtem el mert az orvos ezt ajánlotta ) akkor 7 napig kiegészítő fogamzásgátló módszert kell alkalmazni. Esetemben fenn áll a terhesség veszélye?

2013. máj. 28. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, szóval nem árt, ha beszerzel egy tesztet.
2013. máj. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
igen,mivel 1hétig kellett volna még kiegészítő védekezés,a barátom exe pont így lett terhes..
2013. máj. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen. Nem árt elolvasni a betegtájékoztatót! eléggé alap, hogy csak akkor véd az első szemtől, ha az első napon veszed be :(

Reméljük nem vagy terhes.

2013. máj. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

érdekes, hogy az dokid mást mondott, mint ami a betegtájékoztatón van.. én a helyedben megmutatnám neki a leírást.

amúgy valóban vannak olyan fog.gátlók, ami első szem bevétele után rögtön véd... ezek szerint a tied pont nem ilyen.

2013. máj. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A betegtájékoztatón az áll ha a menstruáció első napján kezdik el szedni akkor már az első naptól véd szóval elvileg ez is ilyen. Azt nem értem, hogy az orvos mondta hogy a 3. napon kezdjem el szedni és az első szem bevétele után védve vagyok. Ezt így szó szerint. Magyar egészségügy...
2013. máj. 28. 13:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, igen. Ne bízz meg feltétlenül az orvosban, főleg, ha van egy kis papirosod pluszban.... Legalább bele nézhettél volna, biztos ami biztos... Most már mind1, nem igaz?...
2013. máj. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sajna én elhittem amit a doki mond, hiszen mindent részletesen elmondott...ezt az "apróságot" kifelejtette...

Most már mindegy, bízok a legjobbakban

2013. máj. 28. 13:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát mivel a párod belédélvezett és a fogamzásgátló szedése alatt pont az első hét mindig a legkritikusabb, így igen, előfordulhat, hogy terhes leszel... :/
2013. máj. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!