Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a spirál? Mi a hüvelygyűrű?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a spirál? Mi a hüvelygyűrű?

Figyelt kérdés
Semmit sem tudok róluk minden érdekel.
2008. jún. 17. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A hüvelygyűrűt úgy képzeld el mint az óvszert, csak lukas óvszert, vagyis olyan mint egy gyűrű, és hasonló rugalmas anyagból van mint az óvszer. Ezt felrakod amikor kell(pontosan nemtom) majd asszem 21 nap múlva leveszed, nem mozdul el, nem érzi a barátod ha szeretkeztek, nem csúszik le és nagyon biztonságos. A spirál hát .... arról csak annyit tudok hogy nem épp a legbiztonságosabb, nem nagyon ajánlják az orvosok se(én így hallottam, lehet hogy hülyeség). Azt hallottam hogy beágyazódhat a husodba, elcsúszhat, megsérthet és begyulladhat tőle a hüvelyed, a médszájad. Én a hüvelygyűrűt ajánlom, ismerősöm használja, és csak dícsérni tudja.
2008. jún. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2008. jún. 17. 21:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Bizony, a hüvelygyűrűt én is támogatom, én több, mint két évig használtam. Először gyógyszert szedtem, vagyis fogamzásgátlót, de egy-két rosszabb véreredmény után a doki ezt írta fel, mert állítólag nem terheli meg úgy a szervezetet. Nekem nagyon bejött: kényelmes, egyáltalán nem érzem, nem mozog, de nagyon könnyű kivenni és visszarakni, ha valaki ezt igényli szex miatt.

Az egyébként nem teljesen igaz, hogy nem lehet érezni a pasi részéről, igaz, nem normál behatolásnál, de előjátéknál kézzel simán kitapintható. Ezt csak amiatt mondom, mert sok doki tanácsolja, hogy az első néhány alkalommal ne mondja el a nő a partnerének, hogy hüvelygyűrűt használ, mert a pasik hajlamosak arra koncentrálni és ez zavarja a szeretkezést.

Szerintem érdemes megemlíteni.

És a használat felfüggesztése után elég hamar kiürül a szervezetből, gyorsabban, mint a szájon át szedhető foggátló, a gyermekvállalást sem kell miatta hónapokig csúsztatni.

2008. jún. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
14%
A hüvejgyűrű az egy olyan izé ami megakadájozza hogy a spermák rátapadjanak.A spirál hasonló.Csak az orvos nőgyógyász teheti fel és kb.3 évig lehet a spirált használni.
2008. jún. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
95%

Az utolsó válaszolónak: a hüvejgyűrű pontos jével lehet, hogy az, amit te leírtál, bár olyanról még nem hallottam, de a kérdésben szereplő hüvelygyűrű ly-nal teljesen más dolog.

Nem értem, hogy miért van olyan embernek válaszadási kényszere, akinek fogalma sincs, hogy miről van szó...

2008. jún. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%
A spirált csak olyanoknak rakják fel akik már szültek, a méhbe rakja fel az orvos, en tudom pontosan hogyan és az ott megakadályozza a beágyazódást, de előfordulhatnak balesetek, hogy a spirálon tapad meg a petesejt vagy a méhen kívül, ennek vetélés, abortusz az eredménye. Szerintem a spirál már egy igazán régi, elavult és veszélyes megoldás.
2008. jún. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!