Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A 0.25-ös Frontin befolyásolja...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A 0.25-ös Frontin befolyásolja a fogamzásgátló hatását? (stodette)

Figyelt kérdés
Elfelejtettem megkérdezni a dokitól, viszont sok helyen olvastam, hogy nem gáz. De a betegtájékoztatón csak annyi van h menstruációs zavart okoz. Ha nem szedem rendszeresen és nagy mennyiségben a frontint akkor nem zavar be ugye?
2013. máj. 10. 14:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Betegtájékoztató. E szerint hatással van egymásra a két szer. Beszélj a dokiddal.


[link]


Ide illő rész:

A kezelés ideje alatt alkalmazott egyéb gyógyszerek

Az alábbi gyógyszerek fokozhatják a Frontin hatását:

- Bizonyos, depresszió kezelésére adott gyógyszerek (fluvoxamin, fluoxetin, szertralin, paroxetin, nefazodon), fogamzásgátlók, dextropropoxifen tartalmú fájdalomcsillapító, egyes gombaellenes szerek (ketokonazol, itrakonazol, metronidazol), bizonyos antibiotikumok (pl. erythromycin, klarithromycin), egyes gyomorfekély ellenes szerek (cimetidin).

2013. máj. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ez az idézett szöveg szerint, a fogamzásgátló van hatással a frontinra, és nem fordítva, nem?
2013. máj. 10. 14:42
 3/11 anonim ***** válasza:
S ez szerinted nem tök mindegy ?
2013. máj. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem mindegy, hogy teherbe eshetek a nyugtatóm miatt, vagy kiütöm magam egy időre, de nem lesz nekívánt terhességem.
2013. máj. 10. 14:49
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen. De a Frontin altató-nyugtató-izomlazító antidepresszáns szer.

Viszont vannak fogamzásgátlók, melyeket depresszióban szenvedők, epilepsziások nem szedhetnek: pl. Yadine.

Nem tudom, melyik betegséged van.


A Yadine filmtabletta fokozott elővigyázatossággal alkalmazható

- ha cukorbeteg;

- ha epilepsziás (lásd "A kezelés ideje alatt szedett egyéb gyógyszerek")


Menj vissza dokihoz, hogy megbeszéld vele, hogy milyen gyógyszerkombinációt szedhetsz.

2013. máj. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Próbáltam neked összeszedni a betegtájékoztató alapján az infókat, fentebb két helyen le is írtam. De nem vagyunk orvosok. Amíg nem tudsz visszamenni a dokidhoz, itt tedd fel a kérdést, elég gyorsan szokott a doki (nőgyógyász) válaszolni:


[link]

2013. máj. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Idióta vagy, kedves kérdező.


A gyógyszerek hatásának sorrendje egymásra nem releváns, mivel egy szervezeted van; tudtommal.


Itt nincsenek orvosok, kérdezd kezelőorvosodat, vagy gyógyszerészedet.


Viszlát.

2013. máj. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
5- A házidokim szerint pánikbeteg vagyok dührhamokkal. Meg mondott még valamit, de elfelejtettem. Stodette-t szedek, arra nem volt írva, hogy én nem szedhetném. Frontinra is annyi, h óvatosan. de akkor visszmegyek majd. Legfeljebb megkérdezek egy gyógyszerészt.
2013. máj. 10. 15:57
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagyon nem ajanlott egyutt szedni!!


Raadasul az is lehet, hogy a fogamzasgatlo valtotta ki a problemadat. Siman okozhat depressziot, hat meg ha hajlamos is vagy ra..

Kemeny dolog a depresszio es a duhroham, en is ateltem mar (nem fogamzasgatlo miatt volt).

Ajanlom, hogy tedd le egy idore a fogamzasgatlot, hatha nem kell Frontint szeded.. Remelem nem kell ecsetelnem, miert durva szer a Frontin..

2013. máj. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló jól írta. A stodette egy gyakori! mellékhatása a depresszió. De ez is benne van a betegtájékoztatóban:


Pszichiátriai kórképek

Gyakori (e1% - <10%): hangulatváltozás, beleértve a depressziót; a nemi vágy változása

[link]


És ráadásul nem a házidokidnak kéne ilyen diagnózist felállítania.

Kérj beutalót egy kórházba kivizsgálásba. Szinte mindegyik kórháznak van ideggyógyászata. Ott pszichiáter

és pszichológus is megvizsgál, és komoly vizsgálatok alapján döntik el, milyen gyógyszert kell szedned.

2013. máj. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!