Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Védett voltam vagy sem?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Védett voltam vagy sem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Corenelle-t szedek, első tabim, eddig sosem szedtem hasonlót. a második levél közepénél tartok, és eddig a párom nem ment belém, a biztosra mentünk, de 2 napja besikerült a dolog. Lehetek terhes vagy már védett vagyok? Szerettem volna ezzel tovább várni, mert nem bizom benne..de most itt stresszelek.

2013. máj. 9. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Mint a hóvirág!
2013. máj. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem biztos hogy védve voltál. Lehetsz terhes
2013. máj. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A tájékoztatóra rá szokták írni, hogy mettől véd?

Az én gyógyszerem pl. ha a vérzés első napján van elkezdve, akkor már az első szemtől véd. Más gyógyszereknél mondjuk van 7 vagy 14 nap, esetleg 1 hónap.

De te már 1 levéllel végigszedtél, tehát több, mint 1 hónapja szedsz gyógyszert, ha minden rendben volt a szedéssel, akkor már bőven megvan a védelem.

De azt sem árt nyilván tudni, hogy a gyógyszer sem száz százalékos, így hiába telik le a védettségi idő, akkor is teherbe lehet esni, de azért ez elég ritka.

2013. máj. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szóval rá szokták írni a tájékoztatóra, a tiédre nincs ráírva?

Előző voltam.

2013. máj. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Köszönöm a válaszokat. Most kicsit megnyugodtam, bár igazán nyugodt csak egy hét mulva leszek mikor elvileg meg fog jönni. :)


Igen, bele van irva a betegtájékoztatoba: A Corenelle szedését a ciklusa első napján (azaz a menstruáció első napján) kezdje el. Ha a Corenelle szedését a menstruáció első napján kezdi el, már azonnal védett a terhességgel szemben. Elkezdheti a szedést a ciklus 2-5. napján is, de ilyenkor az első hét napon további védekezést (például gumióvszert) kell alkalmaznia.


Ez van benne. De ennek nem nagyon hittem... szerettem volna még várni a 3. csomagig. Rendesen szedtem, mindig ugyan abban az időben, ahogyan kell. Nem hagytam ki egyet sem. De multhonapban A 13. szemtől egészen a mnesim végéig véreztem, ami végett féltem hogy m ivan ha nem jo a gyogyszer esetleg van még nem állt be rá a szervezetem, de köszönöm a válaszokat. Remélem nem jön még a baba. :)

2013. máj. 11. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!