Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nuvaringet használók! Kaphatok...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nuvaringet használók! Kaphatok egy kis segítséget? A tájékoztató könyvben erről nem találtam semmit, az orvos se mondott erről semmit.

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem használni a Nuvaringet. A barátom belém élvezett aznap este, amikor ki kellett volna szedni a hüvelygyűrűt. Nos ez tegnap este volt, és ugye tegnap este kellett volna kiszedni, csakhogy a spermák 24 óráig élnek. A nőgyógyász azt mondta, hogy a gyűrűmentes időszakban használjunk kiegészítő fogamzásgátlási módszert (óvszert). Ergo ha kiszedtem volna, akkor az orvos szerint nem hatott volna a terhességtől semmi (legalább is nekem ez jött le).

A tájékoztatóban van egy olyan rész, ahol azt írja le, hogy mi van, ha elfelejtettem kivenni a hüvelygyűrűt. Ott az van, hogy ha "a harmadik és negyedik hét között marad a helyén, továbbra is védelmet nyújt a nem kívánt terhességgel szemben. Tartsa meg a szokásos egyhetes gyűrűmentes időszakot, majd helyezzen fel új gyűrűt!"

Szóval mivel belém élvezett a barátom, 24 óráig élnek a spermák, és ha kiszedtem volna, nem lettem volna védve, teherbe eshettem volna, ezért egy nappal később (,azaz ma este) fogom kiszedni.

Jól csináltam? És ha az egyhetes gyűrűmentes időszaknak vége lesz, utána használjunk óvszert, vagy ugyan úgy fog hatni a Nuvaring?



2013. márc. 29. 13:44
 1/7 ivilicious ***** válasza:
Nem lesz semmi bajod,és ugyanúgy fog hatni, én is nuvaringeztem
2013. márc. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ugyanúgy működik, mint a tabletta, tehát a gyűrűmentes időszakban is védve vagy, nem tudom, miért mondta a nőgyógyász ezt, vagy lehet, valamit félreértettél?
2013. márc. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Lehet, hogy valamit félreértettem, de a nőgyógyásztól megkérdeztem, hogy mi a teendő a gyűrűmentes időszakban, kell-e használni kiegészítő fogamzásgátlást és azt mondta, hogy kell. Ebből én azt következtettem, hogy nem hat olyankor. Mindenesetre máskor hamarabb gondolkozunk, mint cselekszünk, mivel elfelejtettem, hogy aznap este kell kivenni. Így nem lesz ilyen aggodalom.
2013. márc. 29. 13:56
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát pedig írja valahol a tájékoztató, h véd a szüneteltetésnél is. Szóval no para :)


Ugyanaz mint a bogyó. Megakadályozza a peteérést és nem engedi beágyazódni az esetleg megfogant petesejtet. Ezt nem befolyásolja a szünet, hiszen pont akkor ürül a cucc.

2013. márc. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor átnézem még egyszer, nem igaz, hogy nem találom. Köszi a választ. Tehát akkor a gyűrűmentes hét után ne várjunk?
2013. márc. 30. 22:30
 6/7 A kérdező kommentje:
De most 1 nappal később szedtem ki. Akkor se várjunk a gyűrűmentes időszak után? 6 vagy 7 nap után rakjam föl így?
2013. márc. 30. 22:33
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja az utolsó kérdésemet visszavonom, mivel arról ír a tájékoztató.
2013. márc. 30. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!