Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A spermicidek mennyire hatásos...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A spermicidek mennyire hatásosak MEGSZAKÍTÁSSAL? Valamint melyik a LEGJOBB spermicid?

Figyelt kérdés
Olvasgattam és a hab tűnt nekem a legjobbnak de arról semmit nem találok (se ár, hol lehet kapni stb.), igy marad a többi... Ezek közül melyik a legjobb? (gél, tabletta stb.) Valamint melyik márkát ajánlanátok? Előre is köszönöm :)
2013. márc. 11. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:
22%

Megszakítással olyan 50-60%-os védelmet nyújtanak.

Márka mindegy, mindegyik márka ugyanakkora Pearl indexel rendelkezik, a különbség max az összetételben lehet, de ezt ki kell tapasztalni, ha az egyikre allergiás vagy akkor értelemszerűen váltani kell egy másikra. Pharmatex, Patentex, Contragel Grün mind jó, viszont én azt javasolnám inkább használd egy pesszáriummal együtt, úgy egyből 98%-os védelmet kapnál.

2013. márc. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Spermicidek Pearl indexe 7-20. Én Contragel Grün-t használok, mondjuk én nem csak magában, pesszáriumra kenve, de így (ahogy az előző válaszoló már írta) 89%-os védettséget nyújt, csakúgy mint az óvszer.


A Pharmatex nekem nagyon nem vált be, csípett és viszketett is. Illetve a szülészeten és a nőgyógyászok körében van egy olyan fogalom hogy "Pharmatex baba" úgyhogy meggondolnám hogy arra a márkára rábízom-e magam.. :-)

2013. márc. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Öhm erre én csak annyit mondanék, hogy: Megszakításos közösülés pearl indexe: 12-42 ez már kapásból kevesebb mint 50%, Spermicidek - 5-20 és Óvszer 4-15 szóval igazából 5-20 4-15 annyira nem nagy az eltérés a spermicid és az óvszer között és gondolom ez a pearl index beleélvezéssel van nézve legalábbis gondolom nem megszakitással alkalmazták... szóval? vélemények? én igy gondolom... de ha valaki tud az segithetne :) köszönöm előre is
2013. márc. 11. 14:34
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Azért ez nem egészen úgy működik, hogy ha a megszakításos védekezés 60%-os védettséget nyújt, a spermicid meg 40%-ot akkor te azt összeadod és kapsz 100%-os védettséget.. :-)


A megszakítás eleve rettentő megbízhatatlan mivel az előváladék is tartalmazhat életképes spermiumokat, így simán összejöhet a baba akkor is ha kiveszed/a párod kiveszi elélvezés előtt.

A Patentex Oval hüvelykúp elméletileg a legmegbízhatóbb, de még amellett is 25% az esély a terhességre.

2013. márc. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam de ha mondjuk azzal a cuccol van 75%os védelem kb akkor megszakitással gondolom nagyobb... tehát akkor felmegy kb 90% ra (SZERINTEM) ezért kérdezem a dolgokat.
2013. márc. 11. 17:27
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Megszakítással megbízható. Anélkül nem.

Viszont a gumihoz az 5-15 nagy túlzás. Normálisabb helyeken (ami számomra sokkal hihetőbb is, tekintve, hogy az egyik legjobb védekezési forma, és nem ismerek olyan embert, aki teherbe esett volna mellette..) 3-4-et írnak.

2013. márc. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben zöld pacsi ment mindenkinek köszönöm :) ha valakinek még van hozzáfűznivalója azt meghallgatom :)
2013. márc. 11. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!