Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kedves Novynette fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kedves Novynette fogamzásgátlót szedő lányok/hölgyek! Hogy legyen?

Figyelt kérdés
1 hónapja kezdtem el szedni a fogamzásgátlót. Tegnap telt le a 7 napos szünet, ma vettem be a 2. havi első szemet. Holnap már lehet "könnyedén" szeretkezni a párommal vagy még kicsit maradjunk a megszakításosnál? Bocsi, hogy ilyen hülyeséget kérdezek, csak mindenhol mást írnak. És most szedek először gyógyszert. Orvosom meg nem mondott róla semmit ezzel kapcsolatban. Persze a betegtájékoztatóra rá van írva. De félek, hogy mi van, ha.
2013. márc. 7. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is így csináltam, az első hónapban még mással védekeztünk de a második levél szedésénél már bennem ment el. Ennek 1 éve és nem lett belőle baj.
2013. márc. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szóval azt mondod, nyugodtan tegyem? Azért kicsit félek. Még sose ment el bennem.
2013. márc. 7. 19:00
 3/4 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló tablettáknál az ELSŐ adag megkezdésekor kell 7-10 napos kiegészítő védekezést alkalmazni, amíg a kívánt hormonszint beáll, és állandósul. Ezt követően, a védelem már kiterjed a gyógyszermentes 7 napra is. Tehát nincs szükség egyéb megelőzési módszerre. De ha téged ez megnyugtat, akkor alkalmazzatok kiegészítő védekezést. Már amennyiben a megszakítás védekezésnek tekinthető...
2013. márc. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
az első levél után már védelmet nyújt. Én 11 éve ezt szedem és sosem volt baj. Mindkét szülés után amikor már lehetett újra szedni kivártuk az 1 hónapot.
2013. márc. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!