Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikor kell beszednem a Novynet...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor kell beszednem a Novynette fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

Novynette fogamzásgátlót szedek.Múlthéten fogyott el az első levél(21 db) a nőgyógyász úgy magyarázta a szedését hogy 3 hétig kell szednem,majd egy hét szünet.Na most kedden vettem be az utolsó szemet,pénteken megjött a mensim.a kérdésem az lenne hogy amíg megvan a bajom nem szedhetem be vagy ha meg van még ha nincs az egy hét lejártával mindenképp bekell-e szednem?!

L/ 19


2012. nov. 18. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A szünet 7 napos és a 8. napon, ha meg van a bajod még ha nincs, be kell venni! Tehát számolj: szerda, csütörtök, péntek,szombat, vasárnap, hétfő, kedd (ez a 7nap szünet!). Szerda a 8 nap, tehát akkor kell bevenned!

De nem értem, h h kezdhetsz el úgy tabit szedni, ha nem érted, h van...

2012. nov. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerdán mindenképpen vedd be az első szemet.
2012. nov. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem úgy kezdem el szedni h fogalmam sem volt az egészről...csak egyik ismerősöm azt mondta h amíg még beteg vagyok semmiképp se vegyem be,és ez zavart be..nem kell egyből azt hinni h lövésem sincs az egészről :D
2012. nov. 18. 21:49
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2012. nov. 18. 21:50
 5/7 anonim ***** válasza:

"Naponta 1 tablettát kell bevenni, lehetőleg mindig azonos időpontban a havi vérzés 1. napjától kezdve 21 napon át. Ezután 7 gyógyszermentes nap következik, amelynek ideje alatt menstruációszerű vérzés jelentkezik. A 8. napon kell a következő 21 filmtabletta szedését elkezdeni (akkor is, ha a vérzés ekkor még nem szűnt meg)."


Kiemelném az "akkor is, ha a vérzés nem szűnt meg" részt!


Komolyan itt tartunk, hogy 19 évesen nem tudnak az emberek szöveget értelmezni, de dugni már dugnak?


Az eszem megáll...

2012. nov. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ismétlem,elolvastam és úgy is akartam szedni,de egyik ismerősöm bekevert azzal hogy ha még megvan a bajom ne szedjem be...sztem ha a társadalomban mindenkinek legalább annyi baja lenne h bizonytalan egy ilyen dologban,nem ott tartanánk h 14 évesen már terhes "anyukák" futkoznak az utcán..sztem nem egy ilyen kérdés miatt kell leszólni..
2012. nov. 21. 20:21
 7/7 A kérdező kommentje:
amúgy meg azon a tájékoztatón nem volt rajta ez amit most leírtál,neten néztem utána...
2012. nov. 21. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!