Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hüvelygyűrűt használók segítsé...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hüvelygyűrűt használók segítségét kérném, bővebben lent?

Figyelt kérdés

Eddig fogamzásgátló tablettát használtam, de szeretnék átváltani hüvelygyűrűre. Olvastam az esetleges mellékhatásainál, hogy helyi irritációt okozhat. Kiegészítő fogamzásgátlásként használtam már a Pharmatex hüvelykúpot ami annyira mart, hogy rohannom kellett kimosni, fenn állhat a gyűrűnél is vagy az teljesen más?

Lehet, hogy butának tűnik a kérdés de kíváncsi lennék rá.



2013. febr. 19. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. A spermicidnek az anyaga csíp. A hüvelygyűrű meg egy gyűrű, ami folyamatosan mechanikailag irritálhatja a hüvelyt.
2013. febr. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. febr. 19. 20:23
 3/6 anonim ***** válasza:

NEM "mechanikailag irritálja a hüvelyt", hanem ugyanúgy hormonokat tartalmaz, mint a tabletta, csak a tablettával ellentétben hüvelygyűrű használatánál nem a gyomorrendszeren keresztül kerül be a szervezetbe a hormon, hanem a hüvely nyálkahártyáján keresztül kerül be a véráramba.


Mindenesetre NEM kell tartanod olyan irritációtól, mint a Pharmatexnél, mert ez tényleg nem spermicides.

2013. febr. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó: De, mivel 21 napon keresztül egy kis műanyag b.szás van a hüvelyben. Igen is irritálhatja.

Meg emellett a hormonok miatt megváltoztatja a hüvely pH-ját és hajlamosít a fertőzésekre. De itt irritációról volt szó.

2013. febr. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én gyűrűt használok, de semmi mellékhatást nem tapasztaltam. magától a helyére csúszik, nem is lehet érezni, szóval irritáció nemigazán jöhet szóba szerintem. fertőzésem soha nem volt
2013. febr. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem meg sajna okozott irritációt,nagyon rossz volt,állandóan éreztem, lecsúszott,fájt :( Nem vált be,2 hétig szenvedtem tovább nem bírtam és kivettem..
2013. febr. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!