Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tab. szedését...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tab. szedését abba hagytam 1 hét után. Nem jött meg a normál ciklusom szerint 5-én. Közben végig éltünk nemi életet. Védekezés nélkül. Terhes lehetek?

Figyelt kérdés
2 évig rendszeresen szedtem.Doki utasított h hagyjam abba mert nem bírta a gyomrom.Meg volt a 7napos szünet(meg is volt)majd 1 hét után abba kellet hagynom.7 nap múlva meg jöt a elvonó mensi(3 napig tartott rózsaszín, élénkpiros volt és semmi darab nem volt benne)Végig éltünk nemi életet védekezés nélkül (7nap alatt is míg meg nem jőt az elvonó)normás ciklusom szerint 5-6-án meg kellet volna jönnie.Párom nagyon várja a trón örököst.Csináltam 2 tesztet de egyik negatív lett a másik nem értékelhető. Szval ez így normális vagy teljesül a párom vágya?(enyém is)
2013. febr. 12. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Most komolyan, miért nem a nőgyógyásszal beszéled ezt meg?

Ez a szakmája...Miért itt kell ezt??

2013. febr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mert nem rég költöztünk és itt még nincs dokim.És időszükében vagyok.De el akarok menni mi hamarább.
2013. febr. 12. 12:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Mivel hormont tartalmaz, így az hatással van a szervezetre. Te ugye 1 hétig szedtél csak egy egész levélből, vagyis az utolsó levélből, mivel ugye abba szeretted volna hagyni, így a levél nem fogyott el. Ne csodálkozz, hogy ez befolyásolta a szervezetedet.

Van olyan, akinek például a fogamzásgátló abbahagyása után nem is jelentkezik rendes vérzése.

Így, hogy most borult minden, ki tudja, hogy teherbe estél-e vagy sem, illetve ha igen, akkor mikor is érdemes tesztet csinálni így.

Én nem hiszem, hogy terhességről lenne szó, inkább arról, hogy befolyásolta a rendes vérzést a gyógyszer és annak abbahagyása, illetve az egész folyamatot.

Amúgy nem tudsz időpontot kérni az új lakóhelyed szerinti kórházba a nőgyógyászatra? Az csak egy telefon. Ha ott vizsgálat után azt mondják, hogy az vagy, akkor meg közben is, illetve utána is ráérsz magán orvost keresni, ha most ezt teszed.

Tesztet meg azért érdemes addig ismételni, míg nem jutsz orvoshoz.

2013. febr. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam.De a párom már gyereket beszél a hasamba.Holnap bemegyek időpontot kérni de mivel nem tudom mikora kapok így a tesztet 1 hét múlva akarom ismételni.Ha addig nem sikerülne bejutni hozzá. És köszönöm a választ :)
2013. febr. 12. 12:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Ugyanezt csináltam én is január elején, az első hét szem után abbahagytam a gyógyszert, nekem is volt megvonásos vérzésem, majd ahhoz képest jött meg most 24 napra a rendes menstruációm, de én pontosan éreztem, hogy mikor volt peteérésem, mert mindig észrevettem korábban is, amikor nem szedtem gyógyszert hosszú ideig.

Szóval szerintem te is a legutolsó vérzéshez képest várd a havit, ne a 7 napos szünetben lévő megvonásos vérzéshez képest.

Egyébként simán teherbe eshettél, de még talán korai a tesztelés. Számold ki, hogy mikor kellene megjönnie az utolsó vérzéshez képest újra és akkor tesztelj, ha nem jön meg időközben. De ha nincs szerencséd, akkor nem volt peteérésed, így teherbe sem eshettél. Hamarosan úgyis kiderül. Mondjuk lehet, hogy egy kicsit várhattatok volna még addig, amíg legalább egy normális ciklusok van gyógyszer nélkül, nekem legalább is ezt ajánlotta annak idején az orvosom teherbeesés előtt. Azért orvoshoz menj el, amint tudsz.

2013. febr. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
bocsánat, elírtam, pontosan 28 napos ciklusom volt... utolsó voltam.
2013. febr. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!