Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tapasztalatok hüvelykúppal....

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tapasztalatok hüvelykúppal. Próbálkozzunk vagy inkább ne?

Figyelt kérdés
Szeretnénk leváltani a gumit, de tablettát még nem szeretnék szedni. A párom nem erőlteti a dolgot, én szeretném elhagyni az óvszert, viszont nem hallottam túl sok jót a kúpról (kevesebb védelmet nyújt, kellemetlen amikor kifolyik stb)... Mi a véleményetek? És melyiket ajánlanátok pharmatex vagy patentex?
2009. szept. 3. 21:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Jól hallottad, tényleg kevésbé véd mint az óvszer. És a használata is kellemetlenebb lehet. De esetleg más módszerrel párosítva...esetleg olyankor amikor kevésbé esélyes nálad a teherbeesés lehetősége. De egyébként létezik még hüvely krém is, ami hasonló a kúphoz, de talán kényelmesebb egy picit.
2009. szept. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
az hogy jól hallottad. szeresd csak azt az óvszert mert csak az biztonságos a tablettán kívül. én 100% hogy nem bíznám rá magam.
2009. szept. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én hazsnáltam. Nem jött be. Egyrészt drága, másrészt büdös gyógyszerszaga van. Harmadik: csak megszakítással használjátok, ha akarjátok ezt, mert nem biztonságos. Nekem ismerősöm esett ettől teherbe. Előtte gyógyszert szedett, csak úgy gondolta, kell egy kis gyógyszerszünet több év után. Addig hüvelykúpot használt, és terhes is lett. Szal inkább nem ajálnom...

Inkább irass tabit vagy hüvelygyűrűt, azok viszont tuti védenek!

2009. szept. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem hagyom el a gumit, ha úgy látom ez nem jön be, nem vagyok olyan felelőtlen, aki az élvezetekért bármit megtenne, viszont én sem bízom teljesen ebben a kúp dologban így lehet inkább hanyagolom, nem szeretnék emiatt számolgatni vagy esetleg teherbe is esni....

Bogyót egyelőre nem szednék mert még csak 4 hónapja vagyunk együtt párommal, és kitudja mi lesz belőle, azt szoktam mondani, hogy ha egy év után is jól megy minden, akkor miért ne?

2009. szept. 4. 06:36
 5/16 anonim ***** válasza:
51%
Hb 2x akkora biztonságot nyújt, mint a tabletta, és 10x (!) akkorát, mint az óvszer.
2009. szept. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%
A kúp Pearl indexe: 0,74. Ez az egyik legjobb...
2009. szept. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ezt a 2x és 10x nagyobb biztonságot honnan szedted? Én ezt találtam neten a kúpokról: Elvileg egyetlen hímivarsejt is elegendő a megtermékenyítéshez, ezért elfordulhat, hogy az ondó egy része nem kerül kapcsolatba a spermaölő hatóanyaggal. A módszer megbízhatósága ezért elmarad a hormonális fogamzásgátló tabletták szedésétől várható biztonságtól, így alkalmazásuk valamilyen más fogamzásgátló módszerrel (pl. óvszerrel) kiegészítve a következő esetekben javasolt: ha a hormonális fogamzásgátlók szedését vagy a méhen belüli fogamzásgátló eszközt az orvos átmenetileg vagy véglegesen nem javasolja; szülés vagy abortusz utáni állapotban; szoptatás alatt; rendszertelen nemi életet folytatóknál.
2009. szept. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
én megszakítással együtt használom és ez igy biztonságos. A peteérés körüli pár napot meg kihagyom,biztos ami biztos.
2009. szept. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Ezt a 2x és 10x nagyobb biztonságot honnan szedted?"

fogamzasgatlas.lap.hu


olvasni, olvasni, olvasni.

2009. szept. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Oké. Megnéztem az általad nagyon ajánlgatott oldalt. Egy csomó minden egy helyen, aminek lehet, hogy a fele sem igaz. Ezért nem biztos, hogy jó egy ilyen oldal, mert nem biztos, hogy szakmailag helyesek a cikkek. Amiket megnéztem, ott sehol nem találtam, hogy doki írta volna. Erről ennyit.


A kúpokról és a hasonló készítményekről kétféle Pearl-indexet találtam, és egyik sem 0,75! Az egyiken 5-20, a másikon 18-25 az index. Ez is érdekes, hogy miért ilyen eltérő. Gondolom máshol csinálták a felmérést. A tabletta Pearl-indexe az oldalak szerint: 0,1-0,5 és 0,05-0,25! Szóval messze lekörözi a kúpokat.


Én olyan oldalakat olvasnék a helyedben, ahol orvos válaszol a kérdésekre, vagy orvos írja a cikkeket. Most valamit nagyon rosszul tudsz. Szóval olvasni, olvasni, olvasni... de csak hiteles dolgokat!

2009. szept. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!