Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Emiatt tényleg nem való nekem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Emiatt tényleg nem való nekem semmilyen fogamzásgátló tabletta?

Figyelt kérdés

3 hónapja kezdtem el szedni életemben először, lyndinette 75/30-at, az orvos nem mondott semmit, hogy miért ezt írja fel, semmit nem kérdezett..Ma visszamentem, mert elfogyott, de váltani is akartam, mert van pár mellékhatása.

A 3 mellékhatás a hangulatingadozás, nemi vágy csökkenése(illetve az is ingadozik), és a 7 napos szünetben fáj a fejem, a 2. naptól folyamatosan.

Gondoltam, biztos van másik gyógyszer, gondolom nem mind jó nekem, biztos tud mondani valamit. Erre azt mondta, hogy ha valaki fejfájós, akkor nem szedhet fogamzásgátló tablettát.

Ez normális válasz volt? Semmit nem magyarázott el egyébként. Lehet az a baj, hogy nem magánorvoshoz mentem..

23N


2013. jan. 31. 19:32
 1/6 A kérdező kommentje:
Egyébként nem vagyok fejfájós, kb. 4 havonta 1x fáj a fejem. Most is csak a gyógyszertől fáj, csak nem tudom, hogy megértette-e, amit mondtam..
2013. jan. 31. 19:34
 2/6 anonim ***** válasza:
Keress másik orvost, ez nem törődik veled. És másik tabletta is kellene.
2013. jan. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem keress másik dokit.


Létezik egyébként gyűrű is, ezt havonta egyszer kell cserélni, helyi hatású (a méhnyaknál rögzül), és kisebb a hormontartalma (és tehát nem a vérbe kerül a hormon, hanem helyi felszívódású). Ilyet kellene kieszközölnöd.


Erősködj, ne hagyd hogy lerázzanak. Biztosan kifogtál egy 'szkalapot/'csát, vagy épp neki is megjött (ha nő a dokid, persze)....

2013. jan. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fejfájósoknak azért nem javasolt a tabletta (főleg migréneseknek), mert megnő a stroke kockázata.

Lehet kísérletezni, de ha migréned jelentkezik tőle, nem sima fejfájás, akkor én a helyedben nem kísérleteznék.

2013. jan. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3-as, konyorgom ne irj mar akkora butasagot, hogy nem kerul a veraramba gyurunel a hormon!
2013. febr. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tényleg óriási baromságot írt a 3-as ezzel a "nem kerül a véráramba" dologgal.
2013. febr. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!