Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit tegyek, ha fogamzásgátlót...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha fogamzásgátlót akarok felíratni, de? (lent)

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és más lassan egy éve együtt a barátommal, de félek nőgyógyászhoz menni. nem érzem magam késznek egy ilyen vizsgálatra, meg azt hiszem, arra sem, hogy naponta beszedjek valami bogyót. Félek a nőgyógyásztól, meg amúgy betegesen szinte akármilyen másik orvostól is és nagyon rossz érzésem támad azzal kapcsolatban, hogy egy orvost a lábam közé engedjek. Mit tegyek?
2013. jan. 13. 19:37
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
nem a tablettától félek, hanem attól, hogy elfelejtem bevenni. azért akarom szedni, mert sokkal biztosabb módszer, mint az óvszer, és akármilyen hibátlanul védekezünk is, hosszú a ciklusom és sokszor egy hétig rágom a számat, hogy most akkor terhes vagyok-e. tök feleslegesen persze, de attól még aggódom.
2013. jan. 13. 20:17
 12/16 anonim ***** válasza:
Nekem be van állítva minden napra az emlékeztető a telefonomon, hogy ne felejtsem el bevenni. Az ilyesmit meg lehet oldani. A tabletta meg beállítja a ciklusod, pontos lesz, mint a svájci óra :)
2013. jan. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: Ez azért nem így van. Tabletta mellett nem azért pontos a vérzés, mert az ember saját ciklusát állítja be.

Hanem azért, mert az ember pontatlan, rendszertelen ciklusát kikapcsolja teljesen. Szedés alatt csak megvonásos vérzés van azért, mert abban a 7 napban nem szeded a tablettát.

2013. jan. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
És valóban :) Elnézést, nem akartam félrevezetni senkit, és köszi a helyreigazítást :)
2013. jan. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

szia :) először is azzal kezdeném, hogy ha nem akarod naponta szedni én ajánlanám neked a hüvelygyűrűt. én is ezt hordom. ugyanúgy működik mint a fogamzásgátló, csak nnyi, hogy nem kell naponta beszedni hanem felrakod, otthagyod 3 hétig, 1 hétre leveszed, majd felraksz egy újat, megint fent van 3 hétig és a többi... na esetleg zavarná a párodat szex közben, napi 3 órára ki is lehet venni, de egyébként a legtöbb esetben nem is lehet érezni se neked, sem a párodnak. kevesebb hormont tartalmaz mint a legkevesebb hormontartalmú fogamzásgátló tabi, és mellesleg a májadat sem roncsolja, mert a hüvely falán közvetlenül szívódnak fel a hormonok, és így jutnak a vérbe. ez előnyt jelenthet akkor is, ha hánysz vagy hasmenésed van, mert ez akkor is hatásos, és nem kell azon agyalni hogy most vajon letelt e a 3 óra az utolsó bevétel óta. könnyebb felhelyezni és leszedni, mint egy mini méretű tampint. az ára is kb annyi mint a tablettának, max 1-2 ezerrel olcsóbb, lehet kérni 3 havi adagot (3 db gyűrű) de lehet kérni 1 havit is ha esetleg csak kipróbálni szeretnéd. hízni nem fogsz tőle, és nekem semmi mellékhatása nincs is. eddig én sem szedtem soha semmiféle hormonális fogamzásgátlót.

a nőgyógyászról meg csak annyit, hogy engem pl. meg sem vizsgált, csak elmondtam, hogy mit szeretnék, és felírta. mondjuk lehet hogy picit felelőtlen orvs volt, mert még soha nem voltam azelőtt énsem nődokinál... viszont jó lenne ha kivizsgáltatnád magad, mert előfordulhat, hogy nem is szedhetsz hormontartalmú készítményeket, és akkor ez elég komoly problémákat okozhat. nem kell izgulnod, neki ez a munkája, semmi rosszat nem fog rólad gondolni, hidd el, sokmindent látott már. ő csak segíteni szeretne. remélem tudtam segíteni! :)

2013. jan. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
köszönöm, elgondolkodom rajta.
2013. jan. 13. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!