Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Holnap mennék nőgyógyászhoz,az...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Holnap mennék nőgyógyászhoz,az első tabimat feliratni. Mit fog kérdezni, és csinálni velem a nőgyógyász?

Figyelt kérdés
Milyen vizsgálatot fog elvégezni? Voltam már nődikonál de akkor csak kellemetlen volt.De hallottam már azt is, hogy rákszűrés, vérvétel.A rákszűrés az milyen? Fájdalmas? A tabinak milyen mellékhatásaira kell felkészülnöm? Hizás...stb ilyenekre?
2008. jún. 1. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ha voltál már, akkor tudod milyen a vizsgálat (gondolom nem vagy szűz, mert akkor nem is csináltak volna). Azért volt fájdalmas, mert túlságosan izgultál, görcsösek voltak az izmaid. Ugyanezt a vizsgálatot fogja elvégezni, illetve a rákszűrést, ami abból áll, hogy egy fém eszköz (spekulum) segítségével kenetet vesz a méhszájról. Ez nem kellemes érzés, de nem fájdalmas. Utána elképzelhető nagyon enyhe vérzés, mert az eszköz megkaristolhatja a méhszájat. Lelkiismeretes orvos a tabletta felírása előtt vérvizsgálatot kér, illetve ultrahanggal megvizsgál. (Nálam ez még nem fordult elő) A tablettával kapcsolatban olyat fog kérdezi, hogy volt-e a családban trombózis, embólia, dohányzol-e, mert ezek kockázaati tényezők, nem szabad letagadni őket. Megkérdezi az utolsó vérzés idejét. Mást talán nem. Ha Te is szeretnél kérdezni valamit, bátran írdd fel egy papírra, mert ha izgulsz csak elfelejted.


A tablettának minimális mellékhatásai vannak. Nem fogsz hízni tőle (az esetleg a megnövekedett étvágy miatt van, de ez sem jelentkezik mindenkinél - a hízás amúgy is alkat kérdése), szőrösebb sem leszel. Az elején biztosan feszülni fog a melled, ha nő akkor keveset. Előfordulhat hányinger, pecsételő vérzés, stb, de ezek mind benne lesznek a tájékoztatóban. Ja és ne ijedj meg a tájékoztatótól, mert vannak benne ijesztő dolgok. Az sem biztos, hoy az első tabletta megfelelő lesz számodra, lehet, hogy váltanod kell.

2008. jún. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ok.köszi a bő leirást:)
2008. jún. 1. 17:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia. nekem holnap irja fel a doki. Vérvétel volt, és csak uh. mivel megvizsgálni nemtudott, mert megvan. először voltam. amugy csak vérvétel lessz. nállam az volt. és mi nem védekezés szempontjából hanem a havi baj miatt.
2008. jún. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
bocsi, azt elfelejtettem, hogy a doki mondta, hogy csak jobblessz minden. még fél kilót se fogok hízni, de jobblessz az étvágyam. és hogy a közérzetem is jobblessz, mert nemkell majd mindenhova tamponnal mászkálni, nehogy bajlegyen.
2008. jún. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a rákszűrés...:kacsával benyúlnak és kenetet vesznek...ennyi
2008. jún. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne örüljetek annyira, hogy a gyógyszer elmulasztja a fájdalmat... Nem akarom elvenni a kedveteket, de kábé másfél évig. Aztán szépen fokozatosan visszatérnek. Sajnos. (első válaszadó)
2008. jún. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tegnapelőtt voltam nőgyógyásznál, nálam csak a gumikesztyűs dolog történt.Semmi vérvétel...
2008. aug. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!