Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Akinél ez volt a helyzet,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinél ez volt a helyzet, nektek mit mondott a doki: Miért nem szedhettek fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Már nem sok reményem maradt. 3 fajta gyógyszert próbáltam, de egyik sem vált be. Megőrülök a mellékhatásoktól (mellfájdalom, hányinger, hasfájás, ragyák, hízás...). A doki szerint hormonérzékeny vagyok és utolsó mentsváram a hüvelygyűrű lehet.
2009. aug. 27. 12:31
 1/10 anonim ***** válasza:

nem, sztem azt akarta h aki szintén nem szedhet, az írja le h ő miért nem szedhet? :D


amúgy sztem kérjél hormonvizsgálatot, nőgyógyásztól v háziorvostól, és ott kiderül h baj van e a hormonjaiddal. ha nincsen semmi, akkor lehet tovább próbálkozni, sokan vannak így akiknek csak a sokadik foggátló válik be.

2009. aug. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy csak 2-t nyomott. 1. vok. Akkor legyen a hüvelygyűrű. De most akkor miért kérdezed meg amikor 1 orvos ért hozz és ő mondta hogy nem szedhetsz és csak ez van. Most nem tudom hogy mit akarsz.
2009. aug. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kérdésem szerintem egyértelmű. Nektek mit mondott a doki, miért nem szedhettek fogamzásgátlót. Az érdekelne, milyen okok indokolják, hogy a doki eltiltson a hormonális fogamzásgátlóktól.
2009. aug. 27. 12:44
 4/10 A kérdező kommentje:
A dokim egy idióta, aki nem sok mindenhez ért, de a városban nincs másik sztk-s doki, magánra meg nincs pénzem. Nem bízom a véleményében, ezért mások tapasztalataira vagyok kíváncsi.
2009. aug. 27. 12:45
 5/10 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszereket szedtél eddig?
2009. aug. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Lindynette 20-szal kezdtem. 5 hónap alatt +12 kg. Sok-sok ragya, hasfájás (lassacskán elmúlt), mellnövekedés, erős mellfájdalom, pecsételés (1. szemeknél), fejfájás (mensi alatt), 1-2x hányinger.

2 hónap mercilon, aminél újra előjött a hasfájás (sokkal erősebben), folytatódott a mellfájdalom, ragyásság, pecsételés (1-2 nap), sokkal több hányinger, fejfájás meg elmúlt.

Most meg a yasminellet szedem, az 1. levél végén tartok. Még erősebben fájnak a melleim, a hasam fájdogál, ragyák uúgy, és hányinger minden mennyiségben.

Mindehhez hozzá kell tennem, hogy már egyáltalán nem kívánom a szexet semmilyen formában, holott korábban napi szinten volt szex vagy masztizás.

Legjobban a mellfájdalom és a hányinger zavar. Nagyon rossz így élni több mint fél éve...

2009. aug. 27. 13:38
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia. Az a baj, hogy mindenkinek más a szervezete, más jó neki. Attól nem fog megoldódni a gondod, hogy itt mindenki kioszt. :) Szerintem gyűjts valahogy pénzt és keress egy jó magándokit. Kérdezd meg a barátaidat, ismerőseidet, hátha tudnak valakit javasolni. Nem értem, ha ilyen mellékhatások voltak, miért nem kért a doki mindenféle vérvételt. Azzal meg lehet mondani, hogy szedhetsz-e egyáltalán ilyen gyógyszert. Sok sikert.
2009. aug. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szerintem még egy megoldás van: kérdezd meg a dokidat, hogy nincs-e olyan fogigátló, amibe kevés a hormontartalom. én cypromixet szedek, és az direkt a pattanásos bőrre van, illetve a kicsit szőrösebbeknek. állítólag ennek nagyon kevés a hormontartalma. kérdezd meg, hogy ezt nem szedhetnéd-e te is, illetve kérj laborvizsgálatot, amiből látja, hogy a hormonjaid milyen arányban vannak elosztva, és úgy válasszon neked tabit. egy lelkiismeretes doki ezt teszi. sajnálom, hogy te pont kifogtad a szart :S :( remélem sikerül találni valami normálisat.

18/L

2009. aug. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy ezek mind alacsony hormontartalmú bogyók. A szervezetem a benne lévő ösztrogén csinálja ki, de ennél kevesebbet már egyik bogyó sem tartalmaz. Csak a minipillek nem tartalmaznak ösztrogént, de azok nem is védenek úgy, mint a kombinált gyogyik, sokkal rosszabb a védőhatásuk.

Mielőtt felírta, elküldött vérvételre, de csak a szokásos gyogyit írta, amit mindenkinek, a lindynettet. A vérvizsgálat eredménye szerint több értékem eltért a normálistól minimális mértékben. Azt mondta, nem baj, nem kell vele foglalkozni...Lehet épp ennek a nemtörődömségnek iszom a levét. Az általa ajánlott hüvelygyűrűt nem tudom megfizetni, hiába lenne jó szerinte.

2009. aug. 28. 10:13
 10/10 A kérdező kommentje:
Amúgy voltam magándokinál tanácsot kérni. Ő is tanácstalan volt. A yasminellet ajánlotta, amit ki is könyörögtem az sztk-s dokitól. De mint kiderült, ez sem jó, eddig nagyon úgy tűnik :(
2009. aug. 28. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!