Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Yasminelle és Aktil duo?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Yasminelle és Aktil duo?

Figyelt kérdés
2 hete kezdődő köhögésemmel elmentem orvoshoz. Semmit nem kérdezett szedek-e, nem-e valamit. Felírta az aktil duo-t. Elolvastam a betegtájékoztatót, semmit nem írt a fog.gátl.-ról. (4 éve szedem). Azonban a 4. tabletta után iszonyú hasmenésem lett, abbahagytam. Pár napja felkeltették a figyelmemet, hogy lehet nem kéne együtt szedni. 4 órát mindig kivártam a gyógyszerek között. Ma veszem be az utolsó fogamzásgátlót és nagyon félek. Voltam együtt a párommal azóta (óvszer nélkül). Most már okosabb vagyok. Óvszer is van. Én is és az orvosom is buták voltunk. Szerintetek???
2012. dec. 29. 19:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Most már, utólag semmit nem tehetsz.


A Yasminelle betegtájékoztatójában szerepel példaként az ampicillin, mint kerülendő, ami egy félszintetikus penicillin.

Az AKTIL hatóanyaga pedig szintén egy penicillinfajta.


Eszerint a cikk szerint pont ezekre kell odafigyelni (megbízható orvosi oldal laikusoknak):

[link]

2012. dec. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Annyira szuper orvosok vannak egyébként...

Én kb 3 hónapja kaptam Aktil DUO-t, még mielőtt bevettem, felhívtam a nőgyógyászomat, hogy hatással van-e a fogamzásgátlómra, mert pl a Dalacin hüvelykúp nem volt rá hatással és az is antibiotikum. Azt mondta, hogy nincs rá hatással.

Nem lettem terhes, meg én csak 1,5 napig szedtem az aktil-t, mert kiütéses lettem, de mi lett volna, ha.. :S

2012. dec. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Én 2 napig szedtem. Milyen fogamzásgátlót használsz? Remélem csütörtökön már többet tudok. De fix mégegyszer nem hagyom, hogy a doki lerázzon ha még lenne kérédésem.
2012. dec. 30. 19:11
 14/16 anonim ***** válasza:
Nuvaring-et
2012. dec. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Szerda és csütörtök között vártam a menstruációmat. Szerdán délutántól elég erős alhasi fájdalmam volt egészen másnap reggelig. Közben először barna pecsételés majd átment vérbe. Nem a megszokott mennyiségű vér távozik belőlem. Ez mit jelent? Stressz?

Ja és az aktustól számított 7. napon illetve a menstruációm 1.2.- napján (pont egybeesett) csináltam megint tesztet ami negatív lett. Vettem még 1 tesztet mikor csináljam meg, hogy biztosra menjek?

2013. jan. 4. 20:08
 16/16 anonim ***** válasza:
Aktustól számítva MINIMUM 2 hétnek kell eltelnie, hogy a teszt mutathasson bármit is.
2013. jan. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!