Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Yasminelle és Aktil duo?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Yasminelle és Aktil duo?

Figyelt kérdés
2 hete kezdődő köhögésemmel elmentem orvoshoz. Semmit nem kérdezett szedek-e, nem-e valamit. Felírta az aktil duo-t. Elolvastam a betegtájékoztatót, semmit nem írt a fog.gátl.-ról. (4 éve szedem). Azonban a 4. tabletta után iszonyú hasmenésem lett, abbahagytam. Pár napja felkeltették a figyelmemet, hogy lehet nem kéne együtt szedni. 4 órát mindig kivártam a gyógyszerek között. Ma veszem be az utolsó fogamzásgátlót és nagyon félek. Voltam együtt a párommal azóta (óvszer nélkül). Most már okosabb vagyok. Óvszer is van. Én is és az orvosom is buták voltunk. Szerintetek???
2012. dec. 29. 19:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Az orvosod nem volt buta, a gépből NEM látja, hogy mit írt fel neked a nőgyógyászod, csak ha vele is fel szoktad íratni.


NEKED kell szólnod, hogy mást is szedsz.


Együtt szedhető, NEM az együtt szedéstől volt hasmenésed.

Viszont az igaz, hogy az aktil antibiotikum, ami mellett kiegészítő védekezésre van szükség.

Szedés alatt és utána is 7 napig.

2012. dec. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Tisztában volt vele, hogy azt is szedem, ő írj fel. Nem volt rám ideje, csak felírta. Lehet-e problémám emiatt??
2012. dec. 29. 21:16
 3/16 anonim ***** válasza:

Lehet. Csökkenhetett a gyógyszer fogamzásgátló hatása.

Majd csinálj tesztet, ha biztosra akarsz menni (aktus után min. 2 héttel).

2012. dec. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De 4 szem is csökkentheti a hatását? De ez nem azt jelenti, hogy nem vettem be a fogamzásgátlót hanem azt, hogy csökken a hatása???? Mindenhol azt hallani, hogy aki évekig szedi a fogamzásgátlót az több hónapig is próbálkozik mire kitisztul a szervezetéből. Ez igaz?
2012. dec. 30. 07:38
 5/16 anonim ***** válasza:

Már 1 szem is csökkentheti a hatását.

Ez persze nem jelenti azt, hogy feltétlenül teherbe esel, de megvan rá az esélyed.


A másikkal kapcsolatban...

Rosszul hallottad.


A fogamzásgátlónak nem kellenek hónapok, hogy kiürüljön a szervezetből. Elég 1 nap is.


És az is bizonyított, hogy szignifikánsan nagyobb az esély a teherbeesésre a fogamzásgátló szedésének abbahagyását követő ELSŐ hónapban.


Az már más kérdés, hogy a fogamzásgátló abbahagyása sok esetben a hormonháztartás felborulásával jár, és vérzésproblémák/vérzéskimaradás jelentkezhet (post pill amenorrhea - nők 3-4 %-nál jelentkezik).


De ez nem azért történik, mert nem ürül ki a gyógyszer.


Főleg akkor és azért fordul elő, mert az adott nőnek a fogamzásgátló előtt se volt normális/rendszeres ciklusa és a fogamzásgátlót oktondi módon a ciklus rendezésére írták fel, holott ez csak a probléma elodázása, nem pedig a megoldása.


A fogamzásgátló nem rendbe teszi a ciklust, hanem műciklust hoz létre.

2012. dec. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

+ tanuld meg, hogy antibiotikumból soha nem szedünk be CSAK 4 szemet.


Mindig végig kell szedni az egész levéllel (vagy amennyit az orvos előírt), mert nagyobb kárt okozol vele így, mint hasznot.


Egyszeri hasmenés nem ok az abbahagyásra, csak ha sokszor el kell menned.

2012. dec. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Még jobban megrémültem. Azért hagytam abba, mert egész nap a Wc-n ültem, nagyon fájt tőle a gyomrom. Nem szoktam felelőtlen döntéseket hozni. Azzal, hogy elmentem az orvosomhoz ezt tettem. Nagyon félek és próbálok mindenbe kapaszkodni.
2012. dec. 30. 13:58
 8/16 anonim ***** válasza:

Jaj, nehogy ezután NE járj orvoshoz, csak ezért...!


Jól tetted, hogy elmentél. Azért írt antibiotikumot, hogy nehogy nagyobb bajod, mondjuk tüdőgyulladásod legyen a kis köhögésből.


A hiba az volt, hogy nem néztél időben utána annak, hogy antibiotikum esetén kiegészítő fogamzásgátlás szükséges a biztonság kedvéért.


Ez benne van a fogamzásgátló tájékoztatójában.


Az AKTIL DUO-éban valóban nincs benne, de a sima AKTIL tájékoztatójában igen, és a két gyógyszernek UGYANAZ a hatóanyaga, csak épp a DUO többet tartalmaz.


Legközelebb keress rá a hatóanyagra is.

De az a legbiztosabb, ha minden antibiotikumnál kiegészítő védekezést alkalmaztok, annak ellenére, hogy nem minden antibiotikum csökkenti a fogamzásgátló hatását.


Abban egyébként így utólag igazat adok neked, hogy abbahagytad az aktil szedését.


AZ a hasmenés valóban túl erős mellékhatás. Ezt majd említsd meg a háziorvosodnak! NE ezt írja legközelebb, mert lehet, hogy érzékeny vagy rá.


Azért betegre ne aggód magad, visszamenni az időben úgyse tudsz, csak tanulni a hibákból.


Tesztelj két héttel az utolsó kiegészítő védekezés nélkül folytatott aktustól, vagy ha kimarad/megváltozik a megvonásos vérzésed!

2012. dec. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Elvileg szerda vagy csütörtök között meg kell jönnie. Nem tudom mit teszek ha nem így lesz.

Elolvastam mégegyszer a fogamzásgátlóm betegtájékoztatóját, de azokat a hatóanyagokat nem említi amiket az Aktil Duo tartalmaz. Vagy csak én nem értem az orvosi nyelvet.

Nagyon köszönöm a tippeket és a válaszaidat.

U.i.: Eddig sem szívesen jártam az orovosomhoz, mert nem a bajommal foglalkozott.

Ja és már épp eléggé kétségbe vagyok esve. Most már túlságosan is. Egy életre megjegyzem ezt a szép szilvesztert.

2012. dec. 30. 14:32
 10/16 A kérdező kommentje:
Már nem tudok semmit tenni az ellen, hogy ne legyen belőle baba igaz??? Ne nézzetek hülyének, csak kétségbeesettnek.
2012. dec. 30. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!