Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Gestomix 30-asról 20-asra váltás?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gestomix 30-asról 20-asra váltás?

Figyelt kérdés

Nekem az volna a kérdésem, hogy körülbelül másfél hónappal ezelőtt volt egy szexuális viszonyom egy ismerősömmel, ez idő alatt én a Gestomix 30-as fogamzásgátlót szedtem, és az alkalom megszakításos volt. (azóta egyszer sem feküdtünk le) Rá következő héten, az egy hetes szünet alatt megjött a szokott napon a menstruációm, igaz egy kicsit erősebb volt az első 1-2 napban mint szokott. (hozzá teszem ezelőtt több mint 3 éve nem volt senkivel szexuális viszonyom)

Ezután a Gestomix 20-ast kezdtem el szedni, mert mikor utoljára voltam gyógyszert íratni a nőgyógyászomnál, úgy vélte, idézem: hogy mivel fiatal vagyok, és tele hormonokkal, jó lesz nekem ez is. Így tehát szépen szedtem ezt a fajta gyógyszert, és nem éltem nemi életet azóta, múlthéten azonban a menstruációm az egy hetes szünet alatt gyengébb volt mint ahogy az általában szokott lenni. Ez lehet hogy csak az új gyógyszer hatása miatt van?

Olvastam, hogy nem jó jel, ha a gyógyszer beszedése után 3-4 órával az embernek hasmenése van, én magam minden nap este 10 óra körül szedem a gyógyszert, a 30-as tablettánál, igaz 8-9 óra elteltével ( tehát másnap,bent a munkahelyemen) általában mindig hascsikarás tőrt rám, ami igaz pár perc alatt mindig elmúlt. A 20-as tabletta szedése alatt viszont azóta ilyesmi ritkábban fordult elő. Ennek ellenére lenne okom aggódni hogy a 30-as tabletta szedése alatt nem voltam teljesen védett?

Megeshet hogy csak én aggódom túl a dolgot, de érdekelne mások véleménye, mivel a megszakításos szex sem 100%-ig biztonságos. Számomra ez csak egy plusz védekezésnek szánt dolog volt a gyógyszer mellett. Van okom aggódni? Csak mert hallottam már olyan történetet, hogy mindenféle (gyógyszer és gumi mellett pl.) védekezés mellett teherbe esett a nő akinek ez idő alatt rendesen megjött a vérzése, és mire ez kiderült addigra már késő volt hogy elvetesse.

Értelmes válaszokat szeretnék, a hülyeségekre nem vagyok vevő.



2012. dec. 4. 22:05
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem valószínű a terhesség, de annyi idő alatt, mint ameddig a kérdés kiírása tartott, akár egy terhességi tesztet is elvégezhettél volna. É az biztos eredményt mondana, nem találgatna...
2012. dec. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!